چاپ کد خبر: 114025
20 خرداد 1402

مرد شیرازی با ” فروش لوازم استوک خودروهای خارجی ” سر مردم شیره مالید

کلاهبرداری اینستاگرامی مرد شیرازی با " فروش وسایل و لوازم خودروهای خارجی استوک "

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: فردی که با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی اقدام به کلاهبرداری از ۳ شهروند شیرازی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در گفت‌وگو با اول فارس بیان کرد: در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر کلاهبرداری از وی در خصوص خرید وسایل خودرو از طریق یک صفحه اینستاگرامی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی بیان داشت که در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با یک صفحه تحت عنوان “فروش وسایل و لوازم خودروهای خارجی استوک” برخورد کرده است و ضمن برقراری تماس با مدیر صفحه، مبلغ یک میلیارد ریال وجه به عنوان پیش پرداخت از من درخواست کرد و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگو پیام‌ها و تماس‌های تلفنی من نبود.

رئیس پلیس فتا استان فارس ادامه داد: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد این متهم با همین شگرد از ۲ نفر دیگر نیز کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ “سلیمانی” بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی وی را در یکی از محله‌های شیراز دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند.

این مقام انتظامی گفت: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری از ۳ نفر به مبلغ ۳ میلیارد ریال اعتراف و هدف از این کار را درآمدزایی عنوان کرد.

سرهنگ “سلیمانی” در خصوص پرداخت بیعانه قبل از دیدن کالا و یا خدمات درخواستی، گفت: شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ممد یکشنبه , ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۶:۲۱

حرامخواری شیوه رایج در زندگی بعضی‌ها شده که از اعتماد دیگران سو استفاده می‌کنند و امنیت روانی جامعه رو بهم میریزن.

آخرین اخبار