چاپ      کد خبر: 69204
7 مهر 1400

هزار نفر در جستجوی یک مرد شیرازی که تلفنش را جواب نمی داد

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: فردی که با درج آگهی دروغین در سایت‌ دیوار از یک هزار نفر از هموطنان کلاهبرداری کرده بود در شیراز دستگیر شد.

به گزارش اول فارس، سردار رهام بخش حبیبی روز چهارشنبه در این باره گفت: در پی شکایت تعداد زیادی از شهروندان مبنی بر مشاهده آگهی فروش منزل در سایت دیوار و کلاهبرداری از آن طریق، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان فارس قرار گرفت.

وی ادامه داد: مال باختگان بیان داشتند که در سایت دیوار با یک آگهی تحت عنوان فروش و اجاره منزل زیر قیمت بازار برخورد کرده‌اند و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مجرم مبلغ اندکی وجه به عنوان بیعانه از آنان درخواست و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگوی تماس آن ها نبوده است.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، متهم در یکی از محله های شهر شیراز مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مرجع قضائی، دستگیر شد.

حبیبی با اشاره به اینکه در بررسی های تکمیلی مشخص شد متهم در ۱۱ استان کشور اقدام به کلاهبرداری از هموطنان با همین شیوه و شگرد کرده است، افزود: در بازرسی از مخفیگاه این کلاهبردار، ۳۰ عدد سیم کارت بی‌نام و بیش از ۲۰ کارت عابر بانک کشف شد.

 وی با بیان اینکه این کلاهبردار در تحقیقات تا کنون به هزار فقره کلاهبرداری از این طریق به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال اعتراف کرده است، گفت: فرد دستگیر شده بیان کرد که برخی از مردم به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کنند و از این طریق مورد کلاهبرداری قرار می گیرند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند، گفت: شهروندان در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار