• 13 / مهر 1402 / 17:46
  • شناسه خبر : 122975

مزایا صحبت کردن با جنین در دوران بارداری که جالب است بدانید

بسیاری از زنان ممکن است فکر کنند که صحبت کردن با نوزادشان در دوران بارداری چندان مهم نیست، عمدتاً به این دلیل که جنین ممکن نیست چیزی بشنود و با این حال، حقیقت این است که برای نوزادان بسیار مفید و مهم است که صدای خانواده خود را در رحم تشخیص دهند .

صحبت کردن با کودک در دوران بارداری به شکل دهی یک پیوند محکم کمک می کند و این کار فرزند شما را برای تمام عمر همراه خواهد کرد.

جنین

برای برقراری ارتباط بهتر با نوزاد لازم است از دوران بارداری اقدام کنید. این امر باعث شکل گرفتن تصورات مثبت درباره جنین و کاهش اضطراب مادران باردار و افزایش سلامت مادر و جنین می شود اما این تنها مزیت حرف زدن با جنین در بارداری نیست که در این بخش خواهیم گفت.

حرف زدن با جنین چه تاثیری دارد؟

– با صحبت کردن با نوزادتان در دوران بارداری، شما به رشد عصبی و عاطفی او کمک می کنید و به علاوه این یک روش مهم برای ایجاد روابط جدید با او است و این فعالیت می تواند بسیار هیجان انگیز باشد چون کودکان اغلب با حرکت کردن، به صدا های خاصی واکنش نشان می دهند.

– شنیدن اولین حس رشد یافته در کودکان است و در هفته بیست و چهارم نوزادان می توانند بشنوند و صدای مادر در ارتعاشات استخوان هایش حرکت می کند و سپس نوزاد می تواند آن ها را در حالی که در رحم است احساس کند.

– اهمیت صحبت کردن با نوزادتان در دوران بارداری برای نوزادان مهم است که صدای مادرشان را بشنوند زیرا اشتیاق آن ها برای گوش دادن بیدار می کند. آن ها همچنین شروع به حرکت یا بازی با بدنشان می کنند، می چرخند و زانوهایشان را خم می کنند و به علاوه می توانند با آهنگ صدای مادرشان بپرند یا لگد بزنند.

– شنیدن صدای مادر می تواند استرس و اضطراب نوزادان را از بین ببرد و این امر به ویژه در آخرین مراحل بارداری صدق می کند.

– در هفته سی و ششم بارداری، نوزادان می توانند بین صدای مادر و صدا های دیگر تمایز قائل شوند و آن ها همچنین نسبت به صدا های بلند حساس ترند و به عنوان مثال، صدای در، موسیقی و صدا های خارج از رحم متوجهشان خواهد کرد.

– صدای پدرشان فرکانس بالایی ندارد، چون محرک خارجی است و با این حال، هنوز برای نوزادان مهم است که صدای پدرشان را بشنوند.

– کودکان در رحم معمولاً فعال تر و پذیرای تحریک در طول شب هستند و صحبت کردن با آن ها در شب کمک می کند احساس راحتی بیشتری بکنند و دوست داشته شوند. گوش دادن به صدای والدین یکی پس از دیگری به نوزادان کمک خواهد کرد تا آن ها را تشخیص دهند.

صحبت با جنین
چه چیز هایی را باید در دوران بارداری به فرزندان گفت:

در حالی که مادران با کودکان خود صحبت می کنند، مهم است که شکم خود را نوازش کنید تا احساس گرما کنند و بسیاری از زنان نمی دانند در ابتدا چه بگویند.

برای شروع می توانید در مورد آنچه که آن روز انجام دادید و یا چیزی که می خرید صحبت کنید. علاوه بر این، شما می توانید به کودک خود رنگ اتاق خود و نحوه احساس خود در هنگام بارداری را توضیح دهید.

همچنین می توانید آهنگ بخوانید و یا داستان تعریف کنید و بر صدا واژه ها تاکید کنید و هم چنین ایده خوبی است که این فعالیت را با پدرش به اشتراک بگذارید و به این ترتیب جنین می تواند رابطه عاطفی بین مادر و پدر را احساس کند.

از طرف دیگر، گوش دادن به موسیقی نیز گزینه خوبی است و در این مورد، باید آهنگ های مناسبی برای نوزادتان انتخاب کنید و توصیه می کنیم این کار را بعد از ماه پنجم که گوش های بچه ها به خوبی رشد می کنند ، شروع کنید.

صدای مادر در ارتعاشات استخوان ها حرکت می کند و سپس کودک می تواند آن ها را در حالی که در رحم است، احساس کند.

نکات مهم دندانپزشکی در ۳ ماهه اول بارداری که باید به آنها توجه داشته باشید

مزایای صحبت کردن با جنین در طول بارداری برای بعد از تولد

ارتباط:

صحبت ها رابطه بین والدین و فرزندشان را در دوران بارداری تقویت می کند و این باعث می شود که نوزادان به همه چیز خارج از رحم واکنش نشان دهند، هم خوب و هم بد.

حس خوب صحبت کردن با نوزاد در دوران بارداری به حفظ آرامش کودک کمک می کند وعلاوه بر این، وقتی که به دنیا آید و گاهی نتواند بخوابد، صدای والدین می تواند به راحتی کودک را تسکین دهد و فقط با گوش دادن به صد اهای آن ها آرام خواهد شد.

توسعه مهارت ها:

صحبت با کودک پیش از تولد، مهارت های صحبت کردن نوزادان را افزایش می دهد و مهارت های زبانی آن ها را تحریک می کند و به علاوه، توسعه شنوایی را در سنین پایین تشویق خواهد کرد و این کار به جلوگیری از اختلالات زبانی یا پردازشی کمک می کند.

بچه ها آن را دوست دارند!

بچه ها عاشق شنیدن صدای مادرشان هستند و رشد احساسی و نورونی آن ها را افزایش می دهد و به علاوه باعث می شود که آن ها لگد بزنند، بپرند و در رحم حرکت کنند.

صحبت کردن با کودک در دوران بارداری شروع یک ارتباط بزرگ بین شما و فرزندتان است و وقتی صدای شما را می شنود، احساس می کند که به درون شکم شما حرکت می کند، این یکی از بهترین تجربیات شما است.

با محبت با کودک خود صحبت کنید تا از رشد مناسب او مطمئن شوید و بدانید که بسیاری از مهارت ها شروع به شکل گیری می کنند در حالی که کودک شما هنوز در شکم تان است!

چرا در دوران بارداری بی اشتها هستیم و راه حل آن چیست؟

چند نکته موثر برای کمتر شدن درد لگن در دوران بارداری

مطالب مرتبط

زوج استان فارسی پس از ۲۳ سال انتظار صاحب فرزند شدند

انواع سقط جنین و عوارض آن

۱۲ کار ممنوعه که خانم های باردار هرگز نباید انجام دهند

نظرات