• 02 / اسفند 1401 / 14:06
 • شناسه خبر : 104859

بکارگیری اتباع خارجی در مشاغل اغذیه ، خوراکی ، نوشیدنی و رستوران های استان فارس ممنوع شد

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس از ممنوعیت هرگونه بکارگیری اتباع خارجی به عنوان کارگر در مراکز عرضه غذا و نوشیدنی به ویژه در رستوران ها در استان خبر داد.
محمد علی خادم الرسول با بیان اینکه بر این اساس، هرگونه بکارگیری اتباع خارجی به عنوان کارگر در مراکز عرضه غذا و نوشیدنی به ویژه در رستوران ها ممنوع است افزود: با کارفرمایان متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

وی ادامه داد: برخی از کارفرمایان سودجو برای فرار از پرداخت حق بیمه و به دلیل ارزان بودن نیروی کار خارجی، اتباع غیر مجاز را به خدمت می‌گیرند که این اقدام موجب از بین رفتن فرصت‌های شغلی برای جویندگان کار و نیروهای کار داخلی و دیگر پناهندگان مجاز به اقامت و کار می شوند و از این طریق فعالیت‌های اقتصادی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

خادم الرسول افزود: بر اساس ماده ۱۲۰ و ۱۸۱ قانون کار، چنانچه کارفرمایان از اتباع خارجی فاقد پروانه کار و یا افرادی که مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده بکار گیرند یا اتباع خارجی را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده بپذیرند، تخلف کرده و مشمول جریمه تا پنج برابر حداقل دستمزد روزانه برای هر روز اشتغال تبعه غیر مجاز شده و در صورت ادامه تخلف واحد صنفی توسط پلیس اماکن پلمب خواهد شد.

وی گفت: به منظور شناسایی اتباع خارجی غیر مجاز در شهرستان شیراز، گشت مشترکی با حضور دانشگاه علوم پزشکی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اصناف و همراهی اداره کل امور اتباع خارجی استانداری فارس فعالیت دارد.

خادم الرسول افزود این گشت بازرسی به شکل روزانه بر اساس گزارش های واصله، به شکل سرزده اقدام به بازرسی از واحدهای تولیدی و خدماتی می کند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • حسین

  تاریخ : ۳ - اسفند - ۱۴۰۱

  شیرمادرت حلالت باشه واقعا درست میگی رخنه کردن تو کارمابیکارموندیم


 • رحیم سامانی

  تاریخ : ۴ - اسفند - ۱۴۰۱

  اتباع افغانستانی را با حقوق نهایت کم و کار بیشتر استخدام می کنند . ولی قیمت فروش غذا و سایر خدمات رستوران هاشان خیلی زیاد میباشد .