چاپ      کد خبر: 2254
12 آذر 1397

مهدی حاجتی فعلا از شورای شهر شیراز نمی‌رود

مهدی حاجتی فعلا از شورای شهر شیراز نمی رود

به گزارش اول فارس به نقل ازرویداد۲۴در حالی که گفته می‌شد امروز مهدی حاجتی از شورای شهر شیراز خارج خواهد شد، یکی از اعضای شورای شهر شیراز در گفتگو با رویداد۲۴ این خبر را تکذیب کرد. ابراهیم صبوری گفته اصلا بحث خروج مهدی حاجتی از شورای شهر شیراز مطرح نبوده و منتظر تصمیم شورای حل اختلاف هستیم.

مهدی حاجتی مهر ماه امسال مدتی بازداشت شد و بعد از آن دیگر در شبکه‌های اجتماعی حضور ندارد و در جلسات شورای شهر شیراز نیز شرکت نمی‌کند.

در هفته‌های گذشته جمعی از اصلاح طلبان شیراز با او دیدار‌هایی داشته‌اند.

عبدالرزاق موسوی نماینده استان فارس که در شورای عالی استان‌ها مسئولیت کمیسیون حقوقی را داند مسئول پیگیری وضعیت عضو جوان شورای شهر شیراز است.

مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها معتقد است اتهاماتی که  در مورد حاجتی مطرح می‌شود، موضوعی نیست که سبب سلب عضویت او شود.

ردیس مجمع عالی شورای استان‌ها درباره این که ممکن است این هفته جانشین وی در شورا سوگند یاد کند نیز می‌گوید: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم و امیدواریم پیگیری‌هایمان به نتیجه برسد.

مهدی حاجتی اردیبهشت ۹۶ در انتخابات دوره پنجم شوراها از مردم شیراز ۵۹ هزار و ۴۹۸ رای اخذ کرد و به عنوان نفر سیزدهم وارد این شورای ۱۳ نفره شد. وی پنجم مهرماه ۹۷ به اتهام حمایت از ۲ تن از فعالان فرقه بهائیتبازداشت شد.

حاجتی پس از ۱۰ روز بازداشت با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بازداشت آزاد شد اما بعد از آن دیگر در جلسات علنی شورای شهر شیراز حاضر نشد.

به گفته روابط عمومی شورای شهر شیراز دلیل غیبت حاجتی از جلسات شورا، حکم شعبه دهم دادیاری دادسرای انقلاب اسلامی است و  تایید شعبه یکم دادگاه انقلاب اسلامی که بر اساسا آن  آقای حاجتی به مدت ۶ ماه تحت نظارت قضایی قرار داشته و از هرگونه اشتغال در شورای اسلامی شهر شیراز منع شده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار