چاپ کد خبر: 41740
11 دی 1399

مهران مدیری: خودتان نمی دانید اما کاملا زیر نظر هستید!

مهران مدیری 1

به گزارش اول فارس ، مهران مدیری در بخشی از برنامه شب گذشته دورهمی، درباره شرایط اقتصادی گفت: ما برای رسیدن به قیمت ها سرعت خودمان را بالاتر می بریم اما در مقابل سرعت آنها هم بالا می رود. در فیزیک آمیخته با اقتصاد،دویدن و جابه جابی به معنی رسیدن نیست ،بلکه صرفا به معنی گذران عمر است‌.

مهران مدیری افزود: می توان اینگونه توضیح داد که بسیاری از انسان ها اعم از کارگر، کارمند، مغازدار وخیلی از اصناف و مشاغل دیگر، در طول عمرشان مسافت خیلی زیادی را طی می کنند اما در نهایت جابه جایی آنها صفر است و همان جایی می ایستند که از ابتدا ایستاده اند.

مجری دورهمی اظهار کرد: در فیزیک اقتصادی فقط جاذبه، اصطکاک و فشار هوا نیستند که جابه جایی را کند می کنند بلکه بی سوادی، دعواهای حزبی و سیاسی، وعده های دروغین هم وجود دارد. یک خانواده پویا مدت ها پول جمع می کنند تا یک موتور بخرند، اما زمانی که جمع کردن پول را شروع کردند، موتور ۲۵۰۰ بوده و پانصد تومان کم داشتند. اما الان موتور ۴۵ میلیون تومان شده است و آنها پنج میلیون کم دارند، ولی یارانه همچنان ۴۵هزار تومان است!

وی ادامه داد: علم اقتصاد نوین هیچ مخالفتی با تشکیل خانواده ندارد، اما در عین حال خانواده را به شکلی مدرن و پویا تعریف می کند. خانواده ای که برای رسیدن به تکامل به طور مداوم در تکاپو و تلاش است. نتیجه تعامل و گفتمان بین مردم و مسئولان این است که مردم فکر نمی کنند به حال خودشان رها شده اند بلکه متوجه می شوند که مشکلات آنها برای بالادستی ها مهم است و پیگیری می شود.

مهران مدیری تصریح کرد: حتی یکی مسئولان اعلام کرد زمانی که در ماشین نشسته ام هم مردم را رصد می کنم! یعنی دقت می کنم که چه کسانی لبخند به لب دارند، چه کسانی عصبانی و چه کسانی در خودشان هستند.

وی افزود: می خواهم بگویم که خودتان نمی دانید اما کاملا زیر نظر هستید چرا ناشکری می کنید! حواستان باشد که مسئولان شما را نگاه می کنند و نگران تک تک شما هستند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار