چاپ کد خبر: 12527
11 شهریور 1398

مواظب کلاهبرداری با استفاده از نرم افزار‌های نذری یاب باشید

 رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کلاهبرداری که با استفاده از نرم افزار‌های نذری یاب در فضای مجازی وقوع می‌یابد، خبر داد و گفت: رعایت هشدار‌های پلیسی توسط کاربران فضای مجازی در کاهش وقوع جرائم موثر است.

نتیجه تصویری برای نذری یاب

به گزارش اول فارس ،سرهنگ “تورج کاظمی” در تشریح این خبر، بیان داشت: نرم افزار‌هایی با عنوان نذری یاب که بیشتر در ایام عزاداری‌ها در فضای مجازی حضور پررنگ تری دارند، ممکن است جعلی باشد. مجرمان غالبأ در شبکه‌های اجتماعی افراد را ترغیب به دانلود وخرید اینگونه برنامه‌ها می‌کنند.

این مقام انتظامی در خصوص شگرد مجرمان سایبری، توضیح داد: برای دانلود نرم افزار از کاربران فضای مجازی مبالغی کم و جزئی را به عنوان ثبت نام مطالبه وسپس کاربر را به صفحه و یا همان درگاه‌های جعلی بانک (فیشینگ) هدایت می‌کند.

وی گفت: اتفاقی که در این صفحه رخ می‌دهد این است وقتی کاربر برای خرید نرم افزار، اطلاعات بانکی خود را در صفحه شبیه سازی شده بانک وارد می‌کند مجرم در پشت صفحه و مخفیانه تمامی اطلاعات حساب بانکی فرد متقاضی را در اختیار گرفته و سپس به صورت اینترنتی اقدام به سرقت موجودی حساب کاربر می‌کند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تاکید کرد: این موضوع موجب کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب کاربران می‌شود، علاوه بر اینکه سازنده اینگونه نرم افزار‌ها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر (نام و نام خانوادگی، کدملی، آدرس و شماره تماس) دسترسی پیدا می‌کند و قادر می‌شوند با داشتن این اطلاعات از کاربران سوء استفاده‌های دیگری هم بکنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار