• 21 / اسفند 1402 / 12:53
 • شناسه خبر : 136769

موافقت وزارت کشور با اخراج ۱۰۰ هزار افغانی غیر مجاز از استان فارس

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: جمع آوری و طرد اتباع خارجی غیر مجاز به عنوان یک مطالبه عمومی شهروندان استان به ویژه شهرستان شیراز با همکاری مجموعه‌های انتظامی در حال پیگیری است و با جدیت ادامه دارد.

به گزارش اول فارس، بهرنگ قربانی، دوشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان شیراز، ضمن تقدیر از تلاش ها و فعالیت های مجموعه انتظامی استان در زمینه جمع آوری اتباع افزود: این روند را تا جمع آوری آخرین اتباع خارجی غیرمجاز و طرد آنها از استان و کشور دنبال خواهیم کرد.

او ادامه داد: طی ماه های گذشته شاهد نارضایتی و گلایه شدید شهروندان از حضور اتباع خارجی غیرمجاز بودیم که با اجرای طرح جمع آوری و طرد اتباع امروز این نارضایتی نیز تا حد بسیاری کاهش یافته و این مساله که در جامعه مشهود و ملموس است افزایش رضایتمندی شهروندان را نیز در پی داشته است.

موافقت وزارت کشور با اخراج 100 هزار افغانی غیر مجاز از استان فارس

وی، با اشاره به مصوبه ممنوعیت اسکان اتباع غیرمجاز در محدوده منطقه هشت (منطقه تاریخی و فرهنگی) و به ویژه اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) خواستار اجرای دقیق این مصوبه شد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در این دیدار آماری از شمار طردشدگان تا این تاریخ و آمار اتباع خارجی مجاز یا غیرمجاز در فارس بیان نکرد اما او هفدهم شهریور۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران گفته بود: بر اساس آخرین آمار، هم اینک ۳۵۸ هزار اتباع افغانی در فارس حضور دارند که از این تعداد حدود ۱۲۰ هزار نفر سال گذشته وارد این استان شدند.

قربانی بیان کرده بود:با توجه به نارضایتی مردم نسبت به حضور اتباع بیگانه در فارس، از وزارت کشور تقاضا کرده ایم که با عدم تمدید مجوز اقامت موقت ۱۲۰ هزار تبعه خارجی که سال گذشته وارد فارس شده‌اند و طرد آنها موافقت کند.

به گفته قربانی علاوه بر اتباع بیگانه مجاز و دارای مجوز حضور، برآورد می‌شود که ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تبعه بیگانه غیر مجاز نیز در استان فارس حضور داشته باشند.

مطالب مرتبط

واکنش رئیس ستاد پزشکیان در فارس به پیشنهاد انتصاب برخی افراد بعنوان مدیر

تغییر ساعت بازدید از بناهای تاریخی ـ فرهنگی استان فارس

باغشهرهای غیرمجاز استان فارس چگونه و چه زمانی تخریب خواهند شد؟

نظرات

 • Sattar

  تاریخ : ۲۴ - اسفند - ۱۴۰۲

  صف نانوایی ها شهرک گلستان کلا افغانی هستند هر کدومش هم چهل پنجاه تا نون میگیرن برای چند تا نون باید یک ساعت تو صف باشیم اخه این چه وضعیه یارانه نون بیشتر از ایرانی شامل حال افغانی ها میشه اخرشم یه روز مملکت رو تصاحب میکنن


 • محمد رضا

  تاریخ : ۲۳ - اسفند - ۱۴۰۲

  باغشهری های اطراف شیراز صددرصد شده افغانی و طالبان
  نیرو انتظامی و پاسگاه برا چی حقوق میگیرن از بیت المال
  کجا را میگردین شما


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - اسفند - ۱۴۰۲

  هر کارگاه ساختمانی شده یک سنگر طالبان و داعش
  دخترامون جرات نمیکنه بره مغازه سر کوچه


 • حسین

  تاریخ : ۲۳ - اسفند - ۱۴۰۲

  نیرو انتظامی با صاحب کار و مهندس رفیق شفیقن
  صبح کلانتری میاد میبره به ساعت نکشیده صاحب کار با گل و شیرینی می ره کلانتری آزاد میکنه


 • محمد رضا

  تاریخ : ۲۳ - اسفند - ۱۴۰۲

  بشنو باور نکن
  آقای قربانی از اتاق بیا بیرون برو دروازه اصفهان و دروازه کازرون تا مفهوم بشه اومدی شیراز یا کابل


 • علی

  تاریخ : ۲۳ - اسفند - ۱۴۰۲

  تورا به خداوندی خدا شر اینارو از ایران کم کنید همرو بفرستید افغانستان با خدا رندگی نداریم آقای وزیر کشور ملت ایران برات مهمه یا افغان بی چشم رو خاهشن بفرستید بیرون


 • فارس

  تاریخ : ۲۱ - اسفند - ۱۴۰۲

  نکن اینکار را آقای وزیر بهشون شناسنامه بده تا بشن طالبان ایران. واسه سرکوب کارگر عمدا مرز را باز میزارن. این هم شواف مسئولان هست ملت عمرا باور کنن که شما با اخراج افغانها موافق باشید.