• 15 / بهمن 1402 / 12:21
  • شناسه خبر : 133416

میراث فرهنگی برای اداره ” تخت جمشید “کارش به خیرین لوله کشید

خیر شیرازی محموله‌ای شامل لوله‌های جی‌آرپی به ارزش ۴ میلیارد ریال برای دفع آب‌های سطحی در محور ورودی مجموعه میراث جهانی تخت جمشید اهدا کرد.


به گزارش اول فارس ، محمد ثابت اقلیدی؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: به دلیل لزوم لوله‌گذاری برای دفع آب‌های سطحی در محور ورودی تخت جمشید، خیر شیرازی محموله‌ای به ارزش ۴ میلیارد ریال شامل لوله‌های GRP به تخت جمشید اهدا کرد.

وی ادامه داد: این لوله‌ها به قطر ۵۵۰ میلی‌متر به طول ۱۲ متر و به تعداد ۱۵ شاخه که در مجموع ۱۸۰ متر طول را پوشش خواهد داد، جهت نصب در کانال محور ورودی تخت جمشید به این مجموعه اهدا شد.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان فارس تصریح کرد: این لوله‌ها در ۹ بهمن ۱۴۰۲ در مجموعه بوستان پردیس تخت جمشید تخلیه شد و فرد خیر هدف از این اقدام را کمک به حفاظت از میراث فرهنگی عنوان کرد.

ثابت اقلیدی افزود: با توجه به اینکه عملیات اجرایی روکش آسفالت هم‌زمان در این محور در حال انجام است، لذا عملیات لوله‌گذاری حائز اهمیت بوده و در روند ساماندهی محور ورودی کمک بسزایی خواهد کرد.

وی ضمن تشکر از این خیر نیک اندیش، بیان کرد: پایگاه میراث جهانی در نظر دارد این لوله‌ها را در مسیر کانال دفع آب‌های سطحی محور ورودی و پارکینگ تخت جمشید جاگذاری کند.

به گفته ثابت اقلیدی با نصب این لوله‌ها اقدامات اولیه ساماندهی و پوشش کانال مقابل ورودی تخت جمشید آغاز می‌شود.

نظر بدهید

مطالب مرتبط

طراح و مهندس صدا :احتمال آسیب به تخت جمشید بر اثر کنسرت (قربانی) وجود دارد/دقیقا چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

واکنش یک مقام میراث فرهنگی به بگو مگوها درباره برگزاری کنسرت قربانی در تخت جمشید

تجهیز محوطه تاریخی نقش رجب به دوربین‌های مداربسته، روشنایی، نورپردازی، اینترنت و تجهیزات اداری و پژوهشی

نظرات