• 11 / دی 1397 / 11:57
  • شناسه خبر : 3239

نابودی حدود ۲۵ درصد جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰ تا ۲۵ درصد جنگل‌های این استان در سال‌های اخیر دچار خشکیدگی شدند.

به گزارش اول فارس ،«غلامحسین حکمتیان اصل» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه در چند سال اخیر بعلت کم بارشی و خشکسالی جنگل‌های استان با خشکیدگی مواجه شده اند.

وی اظهارکرد: بخشی از اعتباراتی ملی که در همین راستا اختصاص یافته در حال سم پاشی جنگل‌های استان هستیم و بانکت بندی را نیز انجام دادیم اما بارش‌های سالانه نیز در این زمینه موثر خواهد بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به بارش‌های که تاکنون در استان داشته ایم امسال وضعیت جنگل‌ها بهتر از سال‌های گذشته شود.

حکمتیان اصل تصریح کرد: امسال در سطح ۲۲۰۰هکتار از جنگل‌های استان عملیات احیاء و غنی‌سازی با بذر، نهال و گیاهان مرتعی در مناطقی که دچار خشکیدگی شدند، انجام می شود.

وی ادامه داد: تا جایی که امکان داشته، بانکت را در سطح این جنگل‌ها اجرا کرده ایم اما میزان خشکیدگی آنها زیاد است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای احیاء هر هکتار از جنگل‌ها و درختان دچار خشکیدگی استان با نگهداری سه ساله حداقل ۱۵۰میلیون تومان نیاز است.

حکمتیان اصل بیان کرد: ۲۰ تا ۲۵ درصد جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در سالهای اخیر  دچار خشکیدگی شدند.

وی اضافه کرد: بیشترین خشکیدگی جنگل‌های استان در حوزه شهرستانهای بویراحمد و باشت است.

به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویراحمد یک میلیون و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد که از این میزان یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰۰ هکتار معادل ۸۷ درصد آن جزو منابع ملی است. این استان بعد از استان‌های شمالی بیشترین پوشش جنگلی را دارد، بطوریکه ۵۳ درصد مساحتش جنگل است.

بیشتر بخوانید:

کشف لاشه یک پلنگ نر میان زباله ها در شهرستان دنا
انهدام باند جعل مدرک تحصیلی در ‌یاسوج
افزایش ۲/۵ برابری مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

ثبت دیدگاه