• 11 / دی 1397 / 11:57
  • شناسه خبر : 3239

نابودی حدود ۲۵ درصد جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰ تا ۲۵ درصد جنگل‌های این استان در سال‌های اخیر دچار خشکیدگی شدند.

به گزارش اول فارس ،«غلامحسین حکمتیان اصل» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه در چند سال اخیر بعلت کم بارشی و خشکسالی جنگل‌های استان با خشکیدگی مواجه شده اند.

وی اظهارکرد: بخشی از اعتباراتی ملی که در همین راستا اختصاص یافته در حال سم پاشی جنگل‌های استان هستیم و بانکت بندی را نیز انجام دادیم اما بارش‌های سالانه نیز در این زمینه موثر خواهد بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به بارش‌های که تاکنون در استان داشته ایم امسال وضعیت جنگل‌ها بهتر از سال‌های گذشته شود.

حکمتیان اصل تصریح کرد: امسال در سطح ۲۲۰۰هکتار از جنگل‌های استان عملیات احیاء و غنی‌سازی با بذر، نهال و گیاهان مرتعی در مناطقی که دچار خشکیدگی شدند، انجام می شود.

وی ادامه داد: تا جایی که امکان داشته، بانکت را در سطح این جنگل‌ها اجرا کرده ایم اما میزان خشکیدگی آنها زیاد است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای احیاء هر هکتار از جنگل‌ها و درختان دچار خشکیدگی استان با نگهداری سه ساله حداقل ۱۵۰میلیون تومان نیاز است.

حکمتیان اصل بیان کرد: ۲۰ تا ۲۵ درصد جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در سالهای اخیر  دچار خشکیدگی شدند.

وی اضافه کرد: بیشترین خشکیدگی جنگل‌های استان در حوزه شهرستانهای بویراحمد و باشت است.

به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویراحمد یک میلیون و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد که از این میزان یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰۰ هکتار معادل ۸۷ درصد آن جزو منابع ملی است. این استان بعد از استان‌های شمالی بیشترین پوشش جنگلی را دارد، بطوریکه ۵۳ درصد مساحتش جنگل است.

مطالب مرتبط

کشف لاشه یک پلنگ نر میان زباله ها در شهرستان دنا

انهدام باند جعل مدرک تحصیلی در ‌یاسوج

افزایش ۲/۵ برابری مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

نظرات