چاپ      کد خبر: 146943
31 خرداد 1403
دبیرکل کارگزاران سازندگی :

نباید اجازه بدهیم افرادی حاکم شوند که سرمایه‌های کشور را بر باد و تاریخ را تغییر دهند

دبیرکل حزب کارگزاران گفت: نظام تصمیم گرفته در این انتخابات منحنی نزولی مشارکت در انتخابات را اصلاح کند.


به گزارش اول فارس از شیراز ، حسین مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی که برای سخنرانی در جمع مردم جهرم به استان فارس سفر کرده است، در دیدار با اعضای ستاد دکتر پزشکیان در استان فارس گفت: در انتخابات جاری شرایط به گونه‌ای رقم خورد که بار دیگر اصلاح طلبان بتوانند در مدیریت کشور اثرگذار باشند.
وی با تشریح چرایی آرایش نامزدهای این انتخابات گفت: تأیید آقای پزشکیان تصمیم هوشمندانه‌ای است که جز رهبری کسی را نمی‌توان در آن دخیل دانست.
مرعشی با اشاره به کاهش نرخ مشارکت در دو انتخابات گذشته ابراز کرد: نظام تصمیم گرفته در این انتخابات منحنی نزولی مشارکت در انتخابات را اصلاح کند . در سه انتخابات گذشته سیاست نظام از مشارکت حداکثری به مشارکت مطلوب و نتیجه مطلوب تر تغییر کرد اما این سیاست شکست خورده است.
وی با بیان اینکه چینش انتخابات جاری حکایت از شکست سیاست مشارکت مطلوب دارد، ادامه داد: در مجلس انتخابات مجلس دوم هم با همین سیاست نهضت آزادی را حذف کردند و حزب جمهوری اسلامی اکثریت مجلس را گرفت و همان زمان هم یک دست سازی رخ نداد و دو جریان چپ و راست از درون حزب جمهوری زاییده شد.
وی ادامه داد: بین آقای قالیباف و مرحوم رییسی هم در دوران یکدست سازی هیچ گاه رابطه صمیمی برقرار نشد و از طرفی هم بین دولت و قوه قضاییه هیچ وقت مشکلات حل نشد.
وی نرخ مشارکت را بر مبنای نظرسنجی‌های انجام شد تاکنون ۵۵ درصد پیش بینی کرد و گفت: نظرسنجی‌ها حکایت از رشد خوب مشارکت نسبت به انتخابات گذشته هست.
دبیرکل حزب کارگزاران بازگرداندن اصلاح طلبان به عرصه مدیریت کشور را از دیگر اهداف تأیید صلاحیت‌ها در این دوره از انتخابات برشمرد و افزود: آقای خاتمی در انتخابات گذشته برای اولین بار اعلام کرد در انتخابات شرکت نمیکند و نظام هم احساس کرد این نقطه‌ای که آقای خاتمی در سال گذشته گذاشت اگر استمرار پیدا کند، به خطی تبدیل می‌شود که بخش مهمی از بدنه سیاسی اصیل کشور حذف می‌شوند.
وی ادامه داد: در انتخابات گذشته جدال بین تسنیم و فارس و حمله زاکانی و اطرافیانش به قالیباف نشان داد که اختلاف زیادی بین آنها پیش آورده است، به گونه‌ای که اگر تدبیر رهبری نبود، قالیباف حتما رییس مجلس نمی‌شد ؛ بنابراین اصولگرایان هم با ورود اصلاح طلبان به رقابت از تشدد فاصله می‌گیرند.
عضو جبهه اصلاحات با بیان اینکه در عرصه سیاست همواره باید به نقطه‌های عطف نظر داشت، انتخابات جاری را نقطه عطفی همچون انتخابات مجلس پنجم و خرداد ۷۶ و خرداد ۹۲ دانست و گفت: انتخابات ۱۴۰۰ هم نقطه عطفی علیه اصلاح طلبان بود که تا هشت سال ما را کنار میزد اما حادثه ای که رخ داد، ما را پنج سال جلو کشید، بنابراین همه باید تلاش کنیم از این فرصت استفاده کنیم.
مرعشی با اشاره به برخی جریان‌های سیاسی کشور گفت: نباید کشور را توی دست اندازی انداخت که کشور در دست امثال زاکانی و احمدی نژاد بیافتد و با دروغ و جوسازی مدیریت کشور را به جای جریان‌های اصیل سیاسی در دست بگیرند.
وی با تأکید بر لزوم نهادینه سازی چرخش نخبگان در کشور ابراز کرد: نباید اجازه بدهیم افرادی در کشور حاکم شوند که سرمایه‌های کشور را بر باد دهند، تاریخ را تغییر دهند و سطح مبارزات سیاسی را به مسائل شخصی تقلیل دهند و سطح مدیریت کشور را فرو کاهند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار