چاپ      کد خبر: 104144
24 بهمن 1401

نحوه استفاده شهروندان از پوشش رایگان بیمه سلامت+کد دستوری استعلام وضعیت بیمه سلامت

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: شهروندان می توانند در صورت نبود پوشش بیمه با استفاده از سامانه شهروندی بیمه سلامت از پوشش رایگان سه ماهه این بیمه بهره‌مند شوند.


محمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ نفر از هموطنان که در مناطق کم برخوردار هستند را بیمه کرده ایم. ما خدمات بیمه را افزایش داده ایم مثلا در حوزه ناباروری ۹۰ درصد هزینه درمان و تشخیص را بیمه پرداخت می کند.

او ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ خدمات توانبخشی را مخصوصاً برای معلولان بهزیستی افزایش داده ایم. بسیاری از داروهای که در لیست بیمه قرار نداشت، هم اکنون به خدمات بیمه اضافه شده است بنابراین حدود ۷۰ تا۹۰ درصد هزینه دارو را بیمه پرداخت می‌کند.

ناصحی گفت: مشاوره و روانشناسی نیز به خدمات بیمه اضافه شده است، ۵ بیماری در زمره بیماری های خاص قرار دارند. در نیمه دوم سال جاری یک بسته خدمت را در سامانه بارگذاری کردیم که به زودی حدود ۱۹ خدمات دیگر نیز بارگذاری خواهد شد. ما باید حدود ۵۰ بسته خدمات را ارائه دهیم.

او ادامه داد:برای نخستین بار هزینه‌های درمانی بیماران صعب العلاج کاهش یافته و در برخی مواقع رایگان شده است.

وی با اشاره به این که ۲ هزار خدمات در دوماه ونیم گذشته وارد سامانه شده است گفت: هزینه‌های سرطان از ۷۰ درصد تا ۱۰۰ درصد پرداخت می‌شود،شهروندان می توانند در صورت نبود پوشش بیمه با استفاده از سامانه شهروندی بیمه سلامت از پوشش رایگان سه ماهه این بیمه بهره‌مند شوند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: شهروندان برای اطلاع از وضعیت بیمه سلامت خود کد دستوری ستاره ۱۶۶۶# را شماره گیری کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار