چاپ کد خبر: 131877
27 دی 1402

نحوه اطلاع و پیگیری آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن با کد ملی متقاضیان

طرح نهضت ملی مسکن، که جهت تامین مسکن می باشد، برای خانواده هایی است که از داشتن مسکن، محروم هستند. در ادامه، در مورد شرایط ثبت پیگیری نهضت ملی مسکن، جهت اطلاع افرادی که  در این طرح ثبت نام کرده اند توضیحات لازم آورده شده است.

نحوه اطلاع و پیگیری آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن با کد ملی متقاضیان

متقاضیان ثبت نام مسکن می‌توانند با ورود به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن و ارائه کد ملی از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.
به گزارش اول فارس ، طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های مهم دولت سیزدهم و وعده انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان برای حل مشکل مسکن در کشور است. این طرح با هدف ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در چهار سال برای اقشار مختلف جامعه در حال اجرا است.

با آغاز قانون جهش تولید مسکن و ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن افراد می‌توانند با وجود شرایط لازم، فرآیند ثبت نام خود را در سامانه ملی نهضت مسکن آغاز کنند و از فرصتی صاحب‌خانه شدن در دولت سیزدهم بهره‌مند شوند. سامانه نهضت ملی مسکن به عنوان این امکان ثبت نام برای متقاضیان را فراهم می‌کند و همچنین امکان پیگیری فرآیند ثبت نام مسکن ملی را برای افراد فراهم می‌کند.

متقاضیان می‌توانند با استفاده از کد ملی، مشاهده و پیگیری مراحل مسکن ملی، انجام استعلام و دریافت نتایج پیگیری تأیید نهضت ملی مسکن را مطلع شوند.

در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن برای متقاضیان این حوزه برخی قوانین و شرایط برای ثبت نام وضع شد که تنها متقاضیانی که دارای چهارچوب و قوانین بودند امکان ورود به سامانه ملی نهضت مسکن را دارند. در ادامه افرادی که فرایند ثبت نام خود را انجام دادند به دنبال پیگیری ثبت نام نهضت ملی مسکن هستند تا در صورتی که جز لیست تأیید شدگان بودند، باقی مدارک مراحل بعدی این طرح را تکمیل کنند.

پیگیری ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۲ از طریق سایت saman.mrud.ir امکان پذیر است و افرادی که می‌خواهند از نتیجه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن مطلع شوند باید وارد سایت ثبت نام شده و با وارد کردن اطلاعات لازم، نتیجه ثبت نام خود را مشاهده کنند.

نحوه پیگیری نهضت ملی مسکن با کد ملی

برای اینکه ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی، بتوانند از آخرین وضعیت درخواست ثبت نام خود در این طرح مطلع شوند، بخشی با عنوان (مشاهده و پیگیری درخواست‌ها) در سایت ثبت نام مسکن ملی قرار داده شده تا متقاضیان پیگیری، بتوانند با مراجعه به آن بخش، درخواست خود را پیگیری نمایند. از این رو، در این بخش، به آموزش نحوه پیگیری ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۲ می‌پردازیم که مطابق مراحل زیر است:

ابتدا آدرس سایت ثبت نام مسکن ملی saman.mrud.ir را سرچ کرده تا وارد صفحه اصلی سامانه ثبت نام مسکن ملی شوید.

نهضت ملی مسکن1

به منظور پیگیری ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۲‌، لازم است بر روی گزینه «وضعیت درخواست‌ها» کلیک کنید.

در ادامه در صفحه جدید که باز می‌شود، در جایگاه مشخص شده، کد ملی متقاضی را وارد کرده و گزینه تأیید را کلیک کنید.

رمز عبوری یک بار مصرفی که به شماره همراه متقاضی که در قالب پیامک ارسال می‌شود همراه با کد امنیتی که در صفحه نمایانگر است در جایگاه مشخص وارد کنید و در ادامه مجدد گزینه تأیید را کلیک کنید. اگر همین روند اجرا شود امکان پیگیری ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۲ برای متقاضیان فراهم می‌شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

م یکشنبه , ۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶

همین مسکن هم سودشو پولدارها میبرن مابدبختها انگار مرده متحرکیم

وفایی جمعه , ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹

دوسال تاییدنهایی شدم ازدماوندمارا فرستادن فیروزکوازفیروزکوه هم گفتن متقاضی بومهن زیاده فرستادن بومهن دیگه خبری نشد

عادل خ جمعه , ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱:۳۹

من که انگار ایرانی نیستم نه وام ودیعه نه مسکن هیچی بهم تعلق نمیگیره داراییمم فقط هفتاد میلیون رهن خونمه ……
۵۰۲۲۲۹۱۵۰۵۸۴۳۷۷۹

لقمان پنجشنبه , ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۷

من هیجده ماه پیش ثبت نام کردم کو کجاست چی شد تا کی میخای ادامه بدی ! چی جوابگوه لطفا بگی!!!!!

آخرین اخبار