چاپ کد خبر: 79460
8 فروردین 1401

نحوه فعال کردن همزمان واتس اپ بر روی چند دستگاه

واتس اپ شروع به عرضه پشتیبانی چند دستگاه برای همه کاربران کرده است.  با این قابلیت، کاربران اندروید و iOS می‌توانند از حساب‌های واتس‌اپ خود در دستگاه‌های مختلف به طور همزمان برای ارسال و دریافت پیام در برنامه استفاده کنند، حتی زمانی که تلفن‌هایشان دسترسی فعال به اینترنت ندارد.  به گزارش اول فارس، این ویژگی مدتی است که در نسخه بتا فعال شده است. شما می‌توانید همزمان از چهار دستگاه مرتبط و یک تلفن استفاده کنید.  با این حال، لازم به ذکر است که اگر تلفن به مدت ۱۴ روز غیر فعال بماند، دستگاه‌های متصل قطع می‌شوند.

واتس‌اپ صفحه پرسش‌های متداول خود را با جزئیات مربوط به قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه به‌روزرسانی کرده است.  واتس اپ اکنون به کاربران این امکان را می دهد تا حساب پیام رسانی فوری خود را به حداکثر چهار دستگاه از جمله لپ تاپ یا رایانه شخصی متصل کنند.  کاربران برای دسترسی به این قابلیت نیازی به اتصال تلفن‌های خود به اینترنت ندارند. با این حال، اگر بیش از ۱۴ روز از تلفن خود استفاده نکنید، واتس اپ شما را از دستگاه‌های جفت شده جدا می‌کند.  واتس اپ تأیید می‌کند که رمزگذاری انتها به انتها را در چت‌هایی که با استفاده از دستگاه‌های متصل انجام می‌شود، فعال می‌کند.  بنابراین نه واتس‌اپ و نه شخص ثالث نمی‌توانند پیام‌هایی را که در رایانه‌های شخصی یا لپ‌تاپ متصل ارسال یا دریافت می‌کنید بخوانند.

چگونه اکانت واتس اپ خود را به دستگاه ثانویه پیوند دهیم؟
برای استفاده از قابلیت چند دستگاهی، کاربران باید واتس اپ خود را به آخرین نسخه به روز کنند.  پس از انجام این کار، می‌توانید این مراحل را برای استفاده از WhatsApp در چندین دستگاه دنبال کنید: Whatsapp را در تلفن هوشمند Android خود باز کنید و روی منوی سه نقطه ضربه بزنید.  دستگاه‌های مرتبط را انتخاب کنید.  کاربران iOS واتس‌اپ می‌توانند با ضربه زدن روی نماد تنظیمات، دستگاه‌های مرتبط را انتخاب کنند.

پیوند یک دستگاه را انتخاب کنید.

قفل گوشی خود را با احراز هویت بیومتریک باز کنید یا پین را وارد کنید.

برنامه web.whatsapp.com یا WhatsApp Desktop را روی رایانه شخصی یا لپ تاپ خود باز کنید.

کد QR را از طریق تلفن هوشمند خود اسکن کنید.

پس از پیوند، می‌توان به واتس اپ به طور همزمان در دستگاه‌های مختلف برای ارسال و دریافت پیام دسترسی داشت.  لازم به ذکر است که برخی از ویژگی‌ها در دستگاه‌های مرتبط پشتیبانی نمی‌شوند.

طبق گفته WhatsApp، مشاهده مکان زنده در دستگاه‌های جفت شده امکان پذیر نیست.  ایجاد و مشاهده لیست‌های پخش یا ارسال پیام با پیش نمایش پیوند از واتس اپ وب روی دستگاه‌های ثانویه امکان پذیر نیست.  علاوه بر این، کاربران آیفون نمی‌توانند چت را در دستگاه‌های مرتبط حذف یا پاک کنند.  تماس یا ارسال پیام با یک کاربر با نسخه قدیمی‌تر WhatsApp نیز در دستگاه پیوند شده پشتیبانی نمی‌شود.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار