• 31 / مرداد 1402 / 20:19
  • شناسه خبر : 119258

نحوه پرورش و نگهداری از فردوس گیاه زیبا ، کم هزینه و مقاوم

اگر شما هم از طرفداران گیاه محبوب فردوس هستید، همراه ما باشید.

گیاه فردوسسینادنیوم یا فردوس گیاهی است که به راحتی در آپارتمان قابل نگهداری می‌باشد و با برگ‌های سبز رنگ و رنگدانه‌های قرمز و متمایل به قهوه ای که دارد هر فردی را به سمت خود جذب می‌کند. این گیاه بسیار مقاوم بوده و افراد مبتدی می‌توانند این گیاه را تهیه و به راحتی آن را پرورش دهند.

فردوس گیاهی بوته‌ای، همیشه سبز با برگ‌های سبز رنگ که رگه‌هایی قرمز دارد و زیر آن ارغوانی است، همچنین شاخه‌هایی فنجانی شکل که سبز متمایل به زرد هستند. در ادامه نکات نگهداری و راز شادابی این گیاه را بررسی خواهیم کرد.

نگهداری گیاه فردوسآبیاری کم

گیاه فردوس، گیاه مقاومی است. به این معنی که نیاز به آبیاری زیادی ندارد و به طور کلی علاقه ای ندارد در محیط خیس و مرطوب زندگی کند. آبیاری این گیاه باید هنگامی انجام شود که عمق گیاه خشک باشد. اما این به معنی نیست که گیاه می تواند خشکی و تشنگی بکشد.

با توجه به شرایط و محیط گیاه بایستی هنگامی که عمق گیاهتان خشک شد به آن آب بدهید.

نور زیاد

ممکن است در هنگام خرید این گیاه به شما گفته شده باشد که فردوس گیاه مقاوم به کم نوری است و در سایه هم زنده می‌ماند. باید بدانید که فردوس اساسا عاشق نور است و و اگر در سایه و کم‌نوری قرار بگیرد ممکن است زنده بماند اما رشد علفی پیدا می کند و برگ‌هایش ریز و بدشکل می‌شود.

بهترین حالت نگهداری فردوس پشت پنجره جنوبی با افتاب ملایم است. در این صورت ظاهر خود را حفظ می‌کند و دو رنگ باقی می‌ماند.

خاک سبک

گیاه فردوس چون از رطوبت خوشش نمی‌آید پس دوست دارد خاک سبکی داشته باشد. اگر از خاک سنگین برایش استفاده کنید رطوبت مدت زیادی در خاک می‌ماند و دچار پوسیدگی ریشه می‌شود و از بین می‌رود.

گیاه فردوسنکته:

۱-گیاه فردوس تا زمانی که جوان است به فسفر بیشتری نیاز دارد تا بتواند ریشه‌های خود را تقویت کند برای همین بهتر است از کودی استفاده کنید که حاوی فسفر باشد. بهترین زمان برای کود دادن به این گیاه در اوایل فصل رشد گیاه و یا در زمان کاشت این گیاه است.

۲-بهتر است این کوددهی را سالانه یک‌بار انجام دهید و هیچ‌گاه در زمستان یا اواخر پاییز به گیاه کود ندهید زیرا گیاه در این فصل در حال استراحت است. کوددهی موجب پر پشت شدن گل فردوس می‌شود
کودی که دارای نیترون (N) بالا باشد می‌تواند باعث رشد بهتر برگ های سبز در گیاه شود و نیتروژن اضافی در خارج از فصل رشد گیاه ممکن است باعث ایجاد جوانه در گیاه شود پس بهتر است برای جلوگیری از این مورد کوددهی را در فصل رشد گیاه انجام دهیم.

۳-کوددهی درست و اصولی در فصل رشد گیاه میتواند باعث شادابی و رشد بهتر گیاه شود.

بیشتر بخوانید:

پاییز گیاهان آپارتمانی مراقبت ویژه میخوان ، این ۱۰ نکته را بدانید
۱۹ گُل که استایل شون واقعا زیبا و جذاب است [+عکس]
خاصیت شگفت انگیز زغال برای گیاهان آپارتمانی که معجزه می کند!

ثبت دیدگاه