چاپ      کد خبر: 148669
19 تیر 1403

نحوه پرداخت وام قرض الحسنه به والدین برای سرویس مدارس شیراز اعلام شد

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز براطلاع‌رسانی سامانه سفیر مهر که جایگزین سامانه « shirazs » گذشته است، تاکید کرد.
به گزارش اول فارس، پیمان باباخانی امروز ۱۸ تیرماه در نشست خبری با بیان اینکه والدین تا آخر مردادماه فرصت ثبت‌نام‌  در سامانه سفیر مهر را دارند تا در شهریورماه تخصیص سرویس فرزندان شان انجام گیرد، افزود: در حال حاضر سامانه فعال و قابل دسترسی است و برای موارد استثنا و عدم ثبت نام در دهه اول شهریور با مراجعه به سازمان ثبت نام صورت می‌گیرد.

باباخانی ادامه داد: رانندگان می‌تواند با مراجعه به ۲۰ پیشخوان معرفی شده جهت سرویس مدارس ثبت نام کنند و کارت صلاحیت را بعد از گذراندن کلاس‌های آموزشی و ارائه گواهینامه دریافت کنند.

وی در خصوص شرایط ثبت‌نام و دریافت کارت صلاحیت رانندگان گفت: سن بالای ۲۳ سال، استعلام اعتیاد، گواهینامه معتبر، عدم سابقه کیفری، استعلام اعتیاد هف‌تگانه، استعلام تب کار و معاینه فنی خودرو مد نظر قرار دارد، همچنین گذراندن کلاس‌های آموزشی کنترل خشم، روانشناسی کودک و نوجوان، جلوگیری و اطفاء حریق و آموزش کمک‌های اولیه به صورت رایگان در مراکز فنی و حرفه‌ای برای دریافت کارت صلاحیت لازم است.

نحوه پرداخت وام قرض الحسنه به والدین برای سرویس مدارس شیراز اعلام شد

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز با تاکید بر اینکه سامانه سفیر مهر از لحاظ امنیتی تأییدیه گرفته است، گفت: یکی از موارد مهم برای ثبت‌نام رانندگان و دانش‌آموزان طراحی سامانه سفیر مهر است که قراردادی با یک شرکت تنظیم شد و این شرکت یک سامانه مختص شهرداری شیراز آماده کرد.

وی افزود: پس از تست شدن این سامانه، تأیید شد تمام اطلاعات دانش‌آموزان و والدین بر روی سرور شهرداری به صورت فوق محرمانه نگهداری شود و کسی به این سامانه دسترسی ندارند.

والدین از طریق سامانه سفیر مهر اقدام به ثبت‌نام دانش‌آموزان کنند

باباخانی با تأکید براین موضوع که والدین حتما از طریق سامانه سفیر مهر اقدام به ثبت‌نام دانش‌آموزان کنند، گفت: اگر برای دانش‌آموزانی که خارج از سامانه هستند مشکلی به‌وجود بیاید مسئولیت کامل آن به عهده والدین است و همچنین تخلف مدیر اجرایی در این خصوص سریعا پیگیری خواهد شد.

وی در خصوص هزینه سرویس اظهار کرد: مبنای تعداد سرنشینان کارت خودرو است. در خصوص قیمت مصوب معقول و به روز است و والدین هزینه گزاف پرداخت نخواهند کرد. قیمت شفاف است و امکان تخلف وجود ندارد، البته در صورت گران شدن بنزین با توجه به پیمایش راننده، هزینه سوخت به راننده تخصیص داده می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز از وام‌های قرض‌الحسنه به والدین خبر داد و گفت: وام قرض الحسنه یک ساله، با ۱۲ قسط در دستور کار قرار دارد تا والدین بتوانند بدون دغدغه هزینه سرویس را پرداخت کنند. مراحل آن در حال طی شدن است و به محض مشخص شدن و تأیید شدن آن اطلاع رسانی می‌شود.

باباخانی گفت: سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر در سال ۱۳۹۵ از ادغام ۳ سازمان مدیریت تاکسیرانی، سازمان اتوبوسرانی و سازمان مدیریت پایانه‌ها تشکیل شد و شروع به کار کرد.

وی افزود: سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر، در حال حاضر خدمات اتوبوسرانی، تاکسیرانی، مدیریت جایگاه‌های سوخت، معاینه فنی شهرستان‌ها، تاکسی‌رانی برون شهری و تاکسی‌رانی بیرون شهری را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز ادامه داد: در شهریورماه سال گذشته تصویب شد که امسال به صورت صفر تا صد سرویس مدارس را شهرداری‌ها بر عهده بگیرند. پس از تصویب این مصوبه از آبان ماه برنامه‌ریزی‌ها شروع شد و تقویمی تنظیم شد و در فرمانداری تأیید شد.

وی در خصوص مشکلات نرخ‌نامه‌ها در سال‌های گذشته گفت: یکی از نکات مهم در سال‌های گذشته تأیید نشدن نرخ سرویس مدارس بود که هم رانندگان سرویس مدارس و هم خانواده‌ها دغدغه داشتند که در اواخر مهر ماه در دو سال نرخ‌نامه‌ها مشخص و ساماندهی شد.

باباخانی اظهار کرد: یکی از نکات مهم، سازماندهی شرکت‌های حمل و نقل است. ۲۷ شرکت متقاضی ثبت نام سرویس مدارس بودند که از این تعداد ۲۳ شرکت تأییدیه گرفتند و پروانه‌های اشتغال آن‌ها صادر شد و خدمات حمل و نقل  دانش‌آموزان را انجام خواهند داد و کل سرویس مدارس زیر مجموعه این شرکت‌ها قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز در خصوص تخلفات مدیران اجرایی گفت: مورد دیگر تخلفاتی بود که مدیر اجرایی مستقر در مدارس انجام می‌دادند. تمام مدیران اجرایی در سنوات گذشته که ۷۰۰ مدیر بود؛ فراخوان شدند، ۴۱۷ نفر تأیید شدند و زیر مجموعه شرکت‌ها فعالیت می‌کنند. در تمام این موارد باید هماهنگی آموزش و پرورش را داشته باشیم تا بتوانیم این طرح را معرفی و ارائه کنیم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار