چاپ کد خبر: 123449
18 مهر 1402

آغاز واگذاری زمین‌های نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی در شیراز

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: همزمان با دور دوم سفر رئیس‌جمهور به استان فارس، فرآیند واگذاری زمین در نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی شرکت توسعه صنایع و صادرات فارس مرکز استان و در جوار منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام می‌شود.

منطقه ویژه اقتصادی شیراز، سعید مصفا

به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، سعید مصفا با بیان اینکه بهره‌برداری و روند واگذاری اراضی به متقاضیان سرمایه‌گذاری صنعتی در این شهرک صنعتی از ۲۲ مهر ماه انجام خواهد شد، افزود: ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری‌های استاندار فارس، فرماندار شیراز مدیر عامل شرکت‌های شهرک صنعتی و دیگر مسئولان بی شک این اقدام گامی بلند در راستای نیل به اهداف متعالی دولت مردمی و تحقق شعار سال در استان و شیراز است.

وی با بیان این‌که واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاران در حوزه‌های غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی، کارگاهی و تجاری، صنایع شیمیایی، صنایع فلزی، صنایع کوچک بدون آلودگی، صنایع برق و الکترونیک، سلولزی، نساجی، آرایشی بهداشتی، و خدماتی در این شهرک صنعتی از ۲۲ مهرماه انجام می شود، افزود: متقاضیان می‌توانند با دریافت جواز تأسیس از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و سازمان جهاد کشاورزی نسبت به انجام فرآیند درخواست وخرید زمین در این شهرک اقدام کنند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز همجواری با فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز، مجاورت با دهکده لجستیک، ارتباط با جاده کمربندی جنوب شیراز و نیز جاده ترانزیتی شیراز به شهرهای اصفهان و کرمان و همچنین نزدیکی به دو بندر بزرگ تجاری (بندرعباس و بندربوشهر)، دسترسی به خط راه آهن سراسری آتی الاحداث را از دیگر مزیت‌های شهرک صنعتی غیر دولتی شرکت توسعه صنایع و صادرات فارس اعلام کرد و گفت: این شهرک صنعتی به یکی از قطب‌های صنعتی استان تبدیل خواهد شد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزود: واگذاری زمین در نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی در مرکز استان فارس و شیراز بخش قابل توجهی از نیاز سرمایه گذاران در شیراز و استان را پاسخ خواهد داد و فرآیند جذب سرمایه گذار و توسعه صنعتی  و ایجاد اشتغال پایدار شتاب می گیرد.

مصفا بیان کرد: متقاضیان، صنعتگران و سرمایه گذاران می‌توانند روند واگذاری زمین‌های مناسب مورد نظر را از طریق وب سایت منطقه ویژه اقتصادی شیراز www.seez.ir   پیگیری کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ