چاپ کد خبر: 134901
2 اسفند 1402

نظر رئیس انستیتو پاستور درباره ورود سویه جدید کرونا به کشور : شایعه است

رئیس انستیتو پاستور گفت: هیچ سویه جدیدی از کرونا در داخل کشور مشاهده نشده است.

به گزارش اول فارس ، رحیم سروری رئیس انستیتو پاستور ایران در خصوص انتشار برخی اخبار به نقل از وی مبنی بر «شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا در کشور»، اعلام کرد: هیچ سویه جدیدی از کرونا مشاهده نشده است. زیر سویه JN۱ مدت‌ها پیش همراه با زیرسویه‌های دیگر گزارش شده بود و سویه جدید محسوب نمی‌شود. همچنین تظاهرات بالینی این زیرسویه در زمان شناسایی شبیه به سرماخوردگی بود و مرگ و میری در پی نداشت.

وی در خصوص مصاحبه روز گذشته خود در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران در مورد یک زیرسویه اومیکرون کرونا به نام JN۱، یادآور شد: این زیرسویه مدت‌ها قبل در کشور شناسایی شده بود و سویه جدید محسوب نمی‌شود.

زیر سویه JN۱

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه این زیرسویه برای اغلب مردم و بویژه رسانه‌های کشورمان شناخته شده است، تاکید کرد: سوال یکی از خبرنگاران در نمایشگاه نیز مبنی بر این بود که آیا مواردی از این زیر سویه که در آمریکا شناسایی شده، در ایران مشاهده شده است یا خیر که به وی توضیح دادم که JN۱ اساسا سویه جدید محسوب نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به قدرت و حساسیت سیستم‌های تشخیص مولکولی انستیتو پاستور تاکید کرد: سیستم‌های تشخیصی انستیتو به‌صورت مستمر و روزآمد زیرسویه‌های مختلف را شناسایی می‌کند که JN۱ نیز مدت‌ها قبل به همراه زیرسویه‌های دیگر شناسایی و گزارش شده بود، لذا سویه جدیدی محسوب نمی‌شود.

سروری با بیان اینکه این زیر سویه علاوه بر آمریکا در بسیاری دیگر از کشورها نیز گزارش شده بود، گفت: تظاهرات بالینی این زیرسویه در زمان شناسایی مانند بسیاری دیگر از زیرسویه‌ها، شبیه به سرماخوردگی بود و هیچ مرگ و میری در پی نداشت.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

سید اسماعیل سبحانی چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶

برای حضور پر شور مردم در انتخابات ، هر گونه اخباری که این جریان را کم رنگ کند تکذیب میشود یکماه بعد انتخابات با هجوم مردم به مراکز درمانی تایید میشود . سیاست چه میکند

آخرین اخبار