• 28 / تیر 1402 / 13:15
  • شناسه خبر : 116827

نظر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در باره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در نیمه دوم سال

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ترمیم حقوق کارکنان دولت در نیمه دوم سال مستلزم رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی است و دولت باید لایحه ارائه دهد.

نظر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در باره افزایش حقوق کارکنان دولت در نیمه دوم سال

به گزارش اول فارس ، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، با اشاره به نظام هماهند پرداخت و همسان سازی حقوق‌ها در لایحه برنامه هفتم به صدا و سیما گفت: نظام پرداخت مدت هاست که مرده و نای حرکت ندارد و هرکس هر میزان حقوق دریافت می‌کند، ناراضی است، معتقدم دولت باید نظامی را باید ایجاد کند که رضایت حداقلی در این باره داشته باشیم و بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی احساس آرامش بیشتری را داشته باشند.
وی افزود: ما این راه بر اساس برنامه ششم مصوب کردیم و به کمیسیون تلفیق فرستادیم، انشاءالله در کمیسیون تلفیق تصویب شود و به صحن علنی مجلس بیاید تا گام بلندی در جهت عدالت اجتماعی و بهبود معیشت کارکنان دولت به ویژه بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی به وجود بیاید.
حاجی بابایی در پاسخ به این سوال که آیا بحثی درباره ترمیم حقوق کارکنان دولت در نیمه دوم سال ارائه شده است، تصریح کرد: این موضوع از مواردی است که مستلزم رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی است و دولت باید لایحه ارائه دهد و هنوز چیزی در این باره به مجلس ارائه نشده است.

بیشتر بخوانید:

جزئیات بخشنامه جدید دولت برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
استاندار فارس عزمش را جزم کرد تا در دستور کار قرار گرفت !
پیشنهاد جدید مرکز پژوهش‌های مجلس برای افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲

ثبت دیدگاه

  • علی النقی علیزاده یاغبستی

    تاریخ : ۱۲ - مرداد - ۱۴۰۲

    دولت ۲۰ درصد در سال ۱۴۰۲ به حقوق ما بازنشستگان آموزش وپرورش اضافه کرده از زمان اعلام آن دراواخر سال ۱۴۰۱ میلیونها بار ومیلیونها کاربرو خبرنگار وروزنامه نگار از زبان صدها مسئول حداقل هر روز ۲متن درمورد همان افزایش سخنسرایی کرده اند وبازار کلیه ی ملزومات زندگی ما راتوسط اراذل واوباش بازار به سوی تورم سوق داده اند لااقل اگر خدمتی می کنید خوددار باشید وگرنه اقدام شما در راه خدمت بااقدام ترامپ متورم فرقی نخواهد داشت .با احترام علیزاده