چاپ کد خبر: 133778
19 بهمن 1402

نقره داغ کارگاه تولید بتن آماده بدون استاندارد که بتن تقلبی می فروخت

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان از محکومیت ۱۹۰ میلیارد ریالی برای فروش بتن تقلبی خبر داد.

boton amade
به گزارش اول فارس به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، مرضیه یونسی گفت: پرونده کارگاه تولید بتن آماده برای رعایت نکردن استاندارد به ارزش ۱۹ میلیارد ریال در شعبه چهارم بدوی رسیدگی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان افزود: شعبه پس از بررسی با توجه به ارائه نکردن مدارک و مستندات قانونی، اتهام انتسابی را محرز و متخلف را به پرداخت مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال جزای نقدی معادل ۱۰ برابر ارزش تخلف محکوم کرد.
مرضیه یونسی گفت: با گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در بازرسی از یک واحد تولیدی و مشاهده تخلف رعایت نکردن استاندارد در تولید،  پرونده این تخلف برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

گزارش اول فارس حاکی است بتن آماده استاندارد نوعی از بتن است که در فضای کارخانه (یا کارگاه) تولید شده و با استفاده از ماشین آلات مخصوص حمل به محل اجرای پروژه انتقال می یابد. بتن آماده از ترکیب شن، ماسه، سیمان و آب با نسبت های مختلف، تولید می شود.برای تهیه بتن آماده استاندارد شماره ۶۰۴۴ تدوین شده است. در این استاندارد تعریف کاملی از بتن آماده و نحوه تولید آن ذکر شده است. همچنین نوع سیمان به کار رفته، اندازه ی سنگدانه ها، میزان آب، افزودنی های حباب ساز و سایر افزودنی های مجاز نیز به دقت معرفی شده است.

شما هم تاکنون با چنین موردی روبرو شده اید

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار