چاپ کد خبر: 123687
20 مهر 1402

آمار جدید از روند ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در فارس/ کلنگ زنی شهری جدید در جهرم

محمودرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی فارس  گفت:۵۱۰۰ هکتار زمین به طرح نهضت ملی در استان فارس اختصاص یافته است و  ۸۸ سایت  نیز برای این طرح ایجاد شده است.

به گزارش اول فارس ، محمودرضا طالبان در جلسه شورای هماهنگی و راه و شهرسازی که با حضور وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر هیئت دولت به فارس برگزار شد، افزود: ۵۱۰۰ هکتار زمین به طرح نهضت ملی در استان فارس اختصاص یافته است و  ۸۸ سایت  نیز برای این طرح ایجاد شده است.

وی با اشاره به اجرای قانون جوانی جمعیت به منظور تأمین زمین برای افرادی که فرزند سوم آن‌ها از آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده است، از تأمین برای ۱۶۴۹ نفر در قالب این قانون در استان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خبرداد؛ اختصاص 5100 هکتار زمین به طرح نهضت ملی در استان

طالبان به تشریح اقدامات این اداره‌کل پرداخت و اظهار داشت: جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی فارس هر هفته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد یک شهر جدید در شهرستان جهرم که امروز کلنگ آن زده خواهد شد، گفت: این شهر جدید در هفت کیلومتری شهر جهرم قرار دارد و حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای خواهد داد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس در خصوص قانون حمایت از جوانی جمعیت نیز بیان کرد: تا به امروز مقدار زمینی که در راستای این قانون تامین شده برای ۶۸۵ نفر انعقاد قرارداد صورت گرفته است.

طالبان ادامه داد: از این تعداد، آماده‌سازی ۱۸ سایت برعهده بنیاد مسکن، ۱۱ سایت توسط شهرداری‌ها، ۸ سایت توسط سازمان همیاری شهرداری‌ها، ۵ سایت موسسه عمرانی بسیج، ۱۵ سایت اداره کل راه و شهرسازی بوده و ۸ سایت هم در مرحله محوطه‌سازی قرار دارد.

وی با اشاره به میزان زمینی که برای نهضت ملی مسکن تأمین شده است، گفت: تا به امروز ۹۱ هزار و ۹۲۲ واحد زمین برای احداث طرح نهضت ملی مسکن تهیه شده که عمدتا برای مردم پیامک نیز ارسال شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس با بیان اینکه ۷۲ هزار و ۷۳۷ نفر واریز وجه را انجام داده‌اند، افزود: ۴ شهرک در اطراف شیراز پیش کرده بودیم که طرح جامع آن آماده است.

۸ راهکار برای برخورد با همسر شکاک و بدبین خود که خوب است بدانید

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ