• 07 / اردیبهشت 1400 / 14:20
  • شناسه خبر : 52075

نوع خنده تان در مورد شخصیت شما چه می‌گوید؟

روزیاتو:شاید برایتان جالب باشد که بدانید هر خنده به معنی خوبی و درستی نیست و می‌تواند معنی بدی هم داشته باشد. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به چند مورد از این نوع خنده‌ها داشته باشیم.

 خنده شما می‌تواند در مواقع حساس به شما خیانت کرده و چیزی که در ذهن شماست را برای اطرافیان آشکار سازد. اما از طرف دیگر با یاد گرفتن این که هر خنده چه معنی می‌دهد می‌توانید ذهن اطرافیان خود را نیز بخوانید؛ و شاید برایتان جالب باشد که بدانید هر خنده به معنی خوبی و درستی نیست و می‌تواند معنی بدی هم داشته باشد. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به چند مورد از این نوع خنده‌ها داشته باشیم.

لبخند دوستی

این نوع لبخند یکی از معروف‌ترین انواع لبخندی است که ما آن را در تابلوی مونالیزای لئوناردو داوئینچی دیده‌ایم. این لبخند بیشتر برای این استفاده می‌شود که مردم بخواهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

لبخند احساسی

این نوع لبخند به راحتی قابل تشخیص است. عضلات صورت به صورت قابل توجهی منقبض شده و بصورت کامل احساس مثبت فرد را به ما منتقل می‌کند. این نوع خنده بیشتر عضلات بالای صورت را درگیر کرده و تقریبا هیچ عضله‌ای در قسمت تحتانی صورت بجز آن‌هایی که در راستای چشم‌ها هستند، درگیر نمی‌شود. این نوع خنده چین و چروک را در صورت فرد ایجاد می‌کند که به راحتی قابل تشخیص است.

لبخند تحقیر آمیز

لبخند تحقیر آمیز یکی از آن نوع خنده‌هایی است که بار مثبتی در خود ندارد. این لبخند نشانه‌هایی از انزجار و رنجش را برای دیگران نشان می‌دهد. در این نوع لبخند فردی که می‌خندد گوشه‌ای از لب خود را بالا برده و نگاه تحقیر آمیزی به فرد مورد نظر می‌اندازد.

لبخند شرم آور

این لبخند بصورت خفیف بوده و لب‌ها را به شکل نامتقارنی در می‌آورد. شما می‌توانید اندوه عمیقی را در چشمان کسی که این لبخند را می‌زند ببینید. این خنده معمولا نوعی حفاظت از خود و تلاشی برای پنهان کردن بدبختی محسوب می‌شود. مانند وقتی که با همسر خود در حال تماشای فیلمی هستید که از آن متنفرید، این لبخند مربوط به شخصی است که وانمود می‌کند مشکلی با چیزی ندارد، اما در واقع اینطور نیست.

لبخند نرم

این خنده سعی می‌کند تا لبخند از روی شادی بسیار را کنترل کند. لبخند مذکور زمانی اتفاق می‌افتد که ما باید مودب باشیم و لبخند نزنیم حتی اگر موردی را دیدیم که بسیار خنده‌دار به نظر می‌آمد. در این لبخند گونه‌ها بالاتر رفته و گوشه لب پایین می‌آید.

لبخند ناگهانی

لبخند ناگهانی اغلب در زمانی رخ می‌دهد که به شما یک خبر بد می‌دهند. آن را می‌تونید با یک مثال بیشتر درک کنید. فرض کنید به یک رستوران رفته‌اید و تمام میز‌ها رزرو و پر شده‌اند. لبخندی که به صورت ناگهانی می‌زنید دقیقا همان چیزی است که منظورمان است. لب پایین کمی تکان می‌خورد و متوجه کج شدن سر خود می‌شوید.

لبخند ساختگی

لبخند زورکی یا ساختگی به راحتی قابل تشخیص است. چرا که در خنده طبیعی و معمولی عضلات چشم‌ها درگیر می‌شود، اما در لبخند ساختگی ما درگیری عضلات چشم و چین و چروکی را نمی‌بینیم.

لبخند از روی ترس

لبخند از روی ترس زمانی رخ می‌دهد که شما نگران چیزی هستید، اما در عین حال لبخند نیز به لب دارید. در این نوع لبخند دندان‌ها به صورت مشخصی دیده می‌شوند و چشم‌ها نیز به بالا می‌روند. ابرو‌ها نیز حالتی شگفت زده شده دارند.

مطالب مرتبط

اگر می‌خواهید بدانید فردی متواضع هستید یا مغرور بگویید که در نگاه اول چه می بینید؟

آنچه که در نگاه اول می بینید طرز فکر و نگرش منحصر به فردتان را به زندگی نشان می دهد

از بین این چهار ساحل یکی را انتخاب کرده تا بفهمید راز پنهان شخصیتتان چیست؟

نظرات