• 20 / اسفند 1401 / 15:36
 • شناسه خبر : 106327

هجوم لودرها به ساخت و سازهای غیر قانونی در ۲۳۰۰ هکتار از اراضی ملی فارس+عکس

عملیات اجرایی رفع تصرف از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان اقلید با پیگیری و نظارت مستقیم مقام قضایی آغاز شد.
به گزارش اول فارس ،رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر از ادامه رفع تصرفات در استان فارس تا انتهای سال خبر داد و افزود: اجرای احکام قطعی دادگاه ها ، دستورات قضایی و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها بدون توقف ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه اراضی رفع تصرف شده در سه منطقه بند بهرام، منجق لو و سده واقع شده است گفت: این عملیات اجرایی از امروز آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.


وی همچنین از برداشت های غیر مجاز آب از سد ملاصدرا توسط متعارضین اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۴۰ پمپ انتقال آب به صورت غیر مجاز بر روی سد ملاصدرا و انشعابات آبریز این سد نصب شده بود که با اقدام قاطع قضایی و همکاری سازمان های متولی جمع آوری شد.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس این اقدام قاطع را نتیجه هماهنگی و کار مشترک نهادهای و سازمان های متولی امر زمین در استان دانست و تصریح کرد: با اجرای این حکم میزان رفع تصرفات در استان فارس در سال جاری دو برابر خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه لازم است در راستای جلوگیری از دست اندازی سودجویان هزینه تصرف اراضی را با اصلاح قانون افزایش دهیم گفت: افزایش نیروی انسانی در راستای پیشگیری از تصرفات تنها یک راه پیشگیری است که باید این دسته از اقدامات پیشگیرانه با جمع بندی نظرات حقوقدانان و کارشناسان امر منجر به اصلاح قوانین شود.


گفتنی است تا انتهای دیماه سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی در استان فارس رفع تصرف شده بود که با اجرای عملیات رفع تصرف امروز در شهرستان اقلید این میزان به قریب به ۵ هزار هکتار افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید:

اعلام ساعت جدید کار ادارات و سازمان های استان فارس در سال ۱۴۰۲
عکس های قدیمی سیاه و سفید از شیراز که تاکنون ندیده اید
پیش بینی آغاز بارش ۲ روزه باران و هشدار کاهش دما در استان فارس

ثبت دیدگاه

 • باهر

  تاریخ : ۲۰ - اسفند - ۱۴۰۱

  هزینه پاکسازی زمین های متصرفی بایستی از متصرفان دریافت شود و نیز محاکمه و زندانی شوند.وقتی چنین برخوردی وجود داشته باشد کسی جرات نمی کند که به مراتع و جنگلهای و باغات و زمین های کشاورزی دست اندازی و تصرف کند یا تغییر کاربری دهد و زمین های مرغوب را ضایع کنند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۰ - اسفند - ۱۴۰۱

  باغشهر نتیجه تلاش حداقل۱۰سال یک فرد که با زحمت به اینجا رسونده بعد یک شبه به فنا میره. مسولین با ید از همان روزاول جلوه این کار میگرفتن نه الان که میلیارد ها تومان هزینه مردم به باد بره


 • شیرزاد..

  تاریخ : ۲۱ - اسفند - ۱۴۰۱

  باسلام و عرض ادب به استحضار بینندگان عزیز می رسانم اینجانب شیرزاد میرزایی ساکن حومه شیراز کوهمره سرخی مقدار دوازده هکتار باغ دارم قبل از قانون یعنی قبل از سال۷۴بخاطر سنگلاخ بودن زمین کوشه ای از باغ سنگهای موجود در زمین برای اینکه بلااستفاده نباشد اطراف محل جمع آوری سنگهای موجود در زمین دیوار کشی شده و۴۵ متر اتاقک نگهبانی همراه صدمتر سکو ساختم درسال ۹۲ هم تغییر کاری برای آن گرفته ام چون دستشویی نیازداشتم مجبور به ساخت یک دست شویی ۱/۵×۲ساختم متاسفانه مثل یک آفتابه دزد مرا به مراجع قضایی فرستادن


 • انوش

  تاریخ : ۲۱ - اسفند - ۱۴۰۱

  خدا خیر بدهد به آقای موسوی که اموال بیت المال را ازتصرف غیرقانونی خارج کرده وبه دامان ملت برگردانده اما بدا به حال مردم شهرستان ارسنجان که رفتار آقای ……رییس … ارسنجان که رفتارش مشکوک است وبه نظر کاسه لیس همان … زمان پهلوی وفرزندان ونوادگان أنهاست وبرای خالی نبودن عریضه وبا تطمیع مسئول….. شهرستان ارسنجان وهماهنگی با……. ودیگر افراد طایفه اش فقط تعدادی خرده پاهای متصرف اراضی منابع طبیعی را به مسئولین ثبت اسناد واملاک جهت اجرای کاداستر معرفی نموده و اتفاقا بنده در اداره ثبت اسناد این مسئول را دیدار کردم وبه او گوشزد نمودم که اراضی غصبی این بتهای بزرگ را که مدت ۶۵ سال است تصرف کرده واتفاقا سندهای خاصی هم داشته ومتعلق به اهالی روستای علی آباد ملک می باشد ومدت ۶۵ سال است که به این غاصبان نفرین می کنندکاداستر کند.اما متأسفانه همان ماجرای تحت تأثیر قرار گرفتن مسئول مانع از رسیدن داد مظلوم به گوش رؤسا ومسئولین عدلیه شده واز اینکه در شهرستان ارسنجان از حیث تغییر وضعیت تصرفی اراضی منابع ملی بعد از انقلاب هیچ کاری که صورت نگرفته هیچ حتی اینها با تغییر روشها واز کانالهای گوناگون اقدام به گرفتن سند نموده اند.