چاپ      کد خبر: 74850
24 بهمن 1400

زن مشهور تهرانی زیباترین زن جهان در ۲۰۲۲ می شود؟

 هدیه تهرانی به عنوان یکی از نامزد های زیباترین زن سال ۲۰۲۲ از سوی نشریه اینترنتی TC Candler انتخاب و معرفی شد.

این بازیگر ۴۹ ساله موفق به دریافت دو سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده است.

پیش از این در لیست آقایان. رضا گلزار و سام اصغری و در لیست خانم ها، گلشیفته فراهانی کاندید شده اند.

لیست ۱۰۰ نفره و رتبه بندی نهایی این نشریه در اواخر سال منتشر خواهد شد.

هدیه تهرانی در ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران متولد شد. اولین بار وی برای بازی در فیلم روز واقعه انتخاب شد، اما بعدها لادن مستوفی جای او را گرفت. کیانوش عیاری هم او را برای بازی در بودن یا نبودن انتخاب کرد که بعدها عسل بدیعی به جای او برگزیده شد. اما سرانجام مسعود کیمیایی او را برای فیلم سلطان انتخاب کرد و هدیه تهرانی وارد سینمای حرفه‌ای شد. بازی‌های راحت و روان او در فیلم‌های غریبانه و به خصوص شوکران تحسین منتقدان را برانگیخت.

یکی از بهترین نقش آفرینی‌ های هدیه تهرانی که منجر به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین جشن خانهٔ سینما شد و تحسین نویسندگان و منتقدان را در پی داشت، بازی بیاد ماندنی او در چهارشنبه سوری بود.مجله همشهری جوان، بعد از مهناز افشار وی را به عنوان دومین بازیگر زن پول‌ساز دهه هشتاد خورشیدی انتخاب کرد.

انتصاب در کمیته تای‌چی‌چوان

هدیه تهرانی در شهریور ۱۳۹۲ به سمت نایب رئیس کمیته بانوان تای چی چوان منصوب شد. این انتصاب با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد ولی از سوی مسئولین فدراسیون ووشو اعلام شد که وی سابقه مربی‌گری این رشته ورزشی را دارد.

لازم به ذکر است نشریه اینترنتی TC Candler لیستی از جذاب‌ترین مردان هر سال را نیز معمولا منتشر می‌کند که پیشتر نام محمدرضا گلزار و سام اصغری در این لیست‌ها بوده است. انتظار می‌رود نتیجه و رتبه‌های نامزدها در این لیست، تا پایان سال ۲۰۲۲ مشخص شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

تینا یکشنبه , ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳

واقعا ؟! این .. ؟!

آخرین اخبار