چاپ کد خبر: 39005
8 آذر 1399

هشدار تشدید بارش و خطر سیلاب در جنوب غرب کشور /برف و باران در جاده‌های ۱۳ استان

به گزارش اول فارس ، سازمان هواشناسی اعلام کرد: فعالیت سامانه بارشی از امروز شنبه در برخی از مناطق جنوب غرب کشور تشدید می شود.
براسس این گزارش ، این سامانه تا پیش از ظهر دوشنبه به فعالیت خود ادامه می دهد که درپی آن شاهد بارندگی در استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلوبه و بویراحمد خواهیم بود. این بارندگی ها باران، برف، تگرگ، رعدوبرق و وزش باد شدید است.

ضمن اینکه این شرایط جوی، کولاک برف در جاده های کوهستانی، طغیان رودخانه ها در اثر بالا آمدن ناگهانی سطح آب، جاری شدن سیلاب، آب گرفتگی گسترده معابر، کاهش دید و لغو پروازها هم به همراه خواهد داشت.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۶۳ دستگاه ترددشمار جاده‌ای نسبت به روز قبل ۱۶.۵ درصد کاهش دارد

علی اکبر آشوری  در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات‌ کسب شده از دوربین‌های نظارت تصویری و بیش از ۲۲۵۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

‌* مسیر آزادراهی بین تهران تا قزوین پرترافیک ترین جاده کشور 

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده ای در آزادراه کرج-تهران، آزادراه کرج-قزوین و آزادراه‌ قزوین-کرج ثبت شد.

* کاهش ۱۶.۵ درصدی ترافیک جاده ها 

وی بیان کرد: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۶۳ دستگاه ترددشمار جاده‌ای نسبت به روز قبل ۱۶.۵ درصد کاهش دارد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۸.۷ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد.

* ۱۰ جاده به دلیل کاهش ایمنی مسیر مسدود است

آشوری یادآور شد: در حال حاضر جاده قزوین – همدان در کیلومتر ۱۱۰، محور وازک-بلده در مازندران، جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، جاده شمشک-دیزین، محور فرعی سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، جاده شهداد – نهبندان و محور‌‌ خرم‌آباد – پلدختر به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: محور گنج نامه-تویسرکان در استان همدان نیز فعلا مسدود است و تردد از محور جایگزین همدان-جوکار-تویسرکان و همدان-اسدآباد-تویسرکان انجام می‌شود.

وی با اشاره به انسداد محور پونل – خلخال در استان گیلان گفت: محور گناوه-بوشهر در مسیر رفت و برگشت نیز مسدود است و تردد از مسیر جایگزین بزرگراه گناوه – برازجان- بوشهر انجام می‌شود.

* تردد روان در همه محورهای تهران-شمال

آشوری در تشریح وضعیت ترافیکی جاده های شمال بیان کرد: در حال حاضر شاهد تردد روان در آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت، همچنین محورهای کندوان، فیروزکوه و هراز در مسیر رفت و برگشت هستیم.

* برف و باران در جاده های ۱۳ استان

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه در محورهای تهران-شمال بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم، از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های همدان و چهارمحال بختیاری خبر داد.

وی اضافه کرد: راننده ها در محورهای کوهستانی و برف گیر حتما تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

آشوری همچنین به بارش باران در برخی از محورهای استان های اصفهان، ایلام، بوشهر، فارس، لرستان، خوزستان، کهگیلویه بویراحمد، کرمانشاه، کرمان، مرکزی و یزد اشاره کرد.

هشدار وقوع سیلاب در جنوب غرب کشور

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار