چاپ کد خبر: 3521
22 دی 1397
از اواخر فردا یکشنبه ۲۳ دی ماه تا اوایل روز سه شنبه ۲۵ دی ماه

هشدار مدیریت بحران فارس درخصوص ورود سامانه بارشی/مه گرفتگی و کاهش دما پس از خروج سامانه بارشی

9252935 498

رحیم آزادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به اینکه بر اساس اعلام هواشناسی، سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه ۲۳ دی ماه وارد استان می‌شود، اظهار کرد: مدیریت بحران استانداری فارس به همه دستگاه‌ها و سازمان‌های خدمات رسان برای آمادگی در خصوص وضعیت جوی هشدار داده و خواستار تمهیدات لازم شده است.

وی اضافه کرد: این سامانه بارشی از سمت غرب وارد استان شده و باعث وزش باد شدید و بارش باران و برف از اواخر فردا یکشنبه ۲۳ دی ماه تا اوایل روز سه شنبه ۲۵ دی ماه می‌شود.

به گزارش اول فارس ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس تصریح کرد: این سامانه بارشی نواحی غرب، مرکز و جنوب غرب استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رحیم آزادی بیان کرد: روز چهارشنبه و پنج شنبه بارش باران کل استان بویژه نواحی مرکز و جنوب استان را فرا می‌گیرد و به همین دلیل بارش برف در جاده‌های کوهستانی و برفگیر موجب اختلال در آمد و شد وسایل نقلیه می‌شود.

وی، در خصوص احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و همچنین لغزندگی جاده‌ها هشدار داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با توجه به این شرایط، توصیه می‌شود کشاورزان، عشایر، دامداران و روستائیان از چرای دام در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

رحیم آزادی افزود: بعد از عبور این سامانه بارشی، مه گرفتگی و کاهش دما پیش بینی شده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار