چاپ کد خبر: 60780
23 تیر 1400

هشدار هواشناسی در باره ورود سامانه بارشی در استان فارس

بارندگی 9

به گزارش اول فارس ، مهرداد قطره سامانی با اعلام این مطلب گفت:با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان استان فارس از عصر امروز اظهار داشت: این سامانه بارشی برای بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۳ تیرماه با احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده نواحی جنوب و جنوب شرق به ویژه شهرستان‌های لار، لامرد، داراب و زرین دشت را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

وی افزود: برای فردا پنجشنبه بیست و چهارم تیرماه رشد ابر، رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ در جنوب شرق، غرب و برخی نقاط مرکزی استان را شاهد خواهیم بود.

قطره‌سامانی ادامه داد: در روز جمعه ۲۵ تیرماه شاهد رشد ابر، رعد و برق، احتمال تگرگ در برخی نقاط مرکزی، جنوب غربی، شرق و جنوب شرقی استان هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان فارس بیان کرد: برای شنبه ۲۶ تیرماه رشد ابر، رگبار و رعد و برق، اصابت صاعقه در سطح استان و با شدت بیشتر در مناطق جنوب، جنوب شرقی استان به ویژه شهرستان‌های لار، لامرد اورز، خنج، داراب، زرین دشت، جهرم، قیروکارزین و فیروزآباد پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای یکشنبه ۲۷ تیرماه رشد ابر، رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ و اصابت صاعقه در سطح استان به ویژه در مناطق جنوب شرق و غرب استان پیش بینی می‌شود، ادامه داد: روز دوشنبه ۲۸ تیرماه نیز همین رخدادجوی در مناطق جنوبی و غربی استان به ویژه شهرستان‌های لامرد، اوز، گراش، خنج، داراب، زرین دشت، جهرم، قیروکارزین و فیروزآباد به صورت ضعیف‌تر و پراکنده اتفاق خواهد افتاد.

قطره سامانی نسبت به سیلابی شدن ناگهانی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای هشدار داد و به هموطنان توصیه کرد که از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وات 1

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار