• 03 / شهریور 1402 / 13:11
  • شناسه خبر : 119445

هفته فیلم هنر و تجربه ۴ تا ۷ شهریور در شیراز برگزار می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان فارس گفت: با هدف نمایش آثار ارزشمند فیلم های گروه هنر و تجربه، هفته فیلم هنر و تجربه در شیراز برگزار می‌شود.

موسوی نژادیان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان فارس در نشست ستاد هماهنگی این جشنواره با بیان اینکه فیلم های گروه هنر و تجربه از آثار ارزشمند نوآور در سینما محسوب می شوند که پژوهش و اکتشاف در آنها، رکن و محور اساسی است، گفت: این نوع فیلم ها مخاطب خاصی دارند و نمایش این فیلم ها به بهانه های مختلف می تواند در تقویت و ارتقای این نوع سینمای ارزشی تاثیرگذار باشد.

هفته فیلم هنر و تجربه در شیراز
وی با بیان اینکه فیلم های گروه هنر و تجربه ظرفیت بالای دیده شدن را در شهرهای مختلف دارند، اظهار کرد: با هدف نمایش این آثار ارزشمند، هفته فیلم هنر و تجربه در شیراز برگزار می شود.
موسوی نژادیان، با اعلام اینکه شهر شیراز در روزهای چهارم تا هفتم شهریورماه جاری میزبان فیلم سازان و فعالین در این حوزه خواهد بود، افزود: در قالب این برنامه فیلم های صحنه آخر، دوار، حرف آخر، مهاجران ، پسر انسان، ایمو، مشق امشب، مقیمان ناکجا، کاپیتان من ، فلینی هرگز پایان نمی یابد و پیتر سلرز به نمایش خواهند آمد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان فارس  با اعلام اینکه مراسم افتتاحیه این رویداد سینمایی در روز چهارم شهریور با نمایش صحنه آخر در سینما فرهنگ برگزار خواهد شد، اظهار کرد: برای این هفته برگزاری چهار کارگاه تخصصی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه هنرمندان توانایی در استان فارس منشاء ساخت آثار هنری ارزشمند بودند افزود: وظیفه ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد زمینه برگزاری چنین رویدادهایی است ما وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم و قطعا حضور شما هنرمندان عزیز و استفاده شما از این محافل باعث دلگرمی است.
وی ادامه داد: بسیار خرسند هستیم که اولین هفته فیلم هنر و تجربه در استان فارس برگزار می‌شود. این موقعیت‌ها فرصت مغتنمی است که تجربیات اشتراک‌گذاری شود و قطعا حضور در کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی به اندازه چندین واحد دانشگاهی ارزش دارد منجر به یادگیری مباحثی می‌شود که شاید در جای دیگری حتی در کلاس دانشگاه نشود این تجربیات را به دست آورد.

وی با اعلام اینکه سینما فرهنگ شیراز، برای برگزاری این هفته در نظر گرفته شده است، از اعطای گواهی حضور در کلاس های آموزشی خبر داد و گفت: هفته فیلم هنر و تجربه به همت گروه سینمای هنر و تجربه مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویا نمایی و اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان فارس با مشارکت و همراهی انجمن سینمای جوانان استان فارس، خانه فیلمسازان انقلاب اسلامی فارس، سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری شیراز ، مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب کشور و مجموعه سینما فرهنگ برگزار می شود.

موسوی نژادیان با اعلام اینکه کارگاه های انتقال تجربه با حضور احمدرضا درویش، تصویربرداری و نورپردازی خلاقانه با حضور هاشم مرادی، مستند علمی با حضور سیاوش صفاریان‌پور و انتقال تجربه معنا و فرم با حضور علی رویین تن برگزار می شود.
لازم به ذکر است ساعت ۱۶ روز چهار شهریور ۱۴۰۲ مراسم افتتاحیه هفته فیلم هنر و تجربه با حضور سخنرانی مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مدیرکل ارشاد فارس و مدیر گروه سینمایی هنر و تجربه برگزار می گردد.

مطالب مرتبط

جستجو برای آب خوردن در زیر زمین فارس: کف‌شکنی و حفاری ادامه دارد

یک انتصاب دقیقه نودی در آموزش و پرورش استان فارس

جزئیات قتل مادر ۵۰ ساله توسط فرزندش در یکی از محله‌های شیراز

نظرات

  • شایان

    تاریخ : ۳ - شهریور - ۱۴۰۲

    من با دوستام یکی از فیلم های هنروتجربه رو توی شیراز طرفای حافظیه چند سال پیش رفتیم فیلمه بی معنی و بی سر و ته به معنی واقعی کلمه بود و فقط تا خونه فهش خودمون میدادیم که چرا پولمونو حروم همچین فیلمی کردیم!