چاپ کد خبر: 3165
8 دی 1397
مسسعود رضایی نماینده مردم شیراز:

هیچ گزینه غیر بومی برای استانداری فارس مطرح نیست

 هیچ گزینه غیر بومی برای استانداری فارس مطرح نیست

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه تاکنون نمایندگان استان برای انتخاب استاندار جدید فارس به صورت اجماعی و مجمع هیچ جلسه و نشستی را با وزارت کشور برگزار نکرده‌اند، از برگزاری جلسات فردی و دو نفره با وزیر کشور خبرداد.

به گزارش اول فارس مسعود رضایی در گفت و گو با ایلنا افزود: تعدادی از نمایندگان فارس  بر این باور بودند که استاندار فارس از میان گزینه هایی که قرار است وزارت کشور معرفی کند انتخاب شود و تعدادی دیگر هم معتقدند  نمایندگان سه الی ۴ گزینه را به وزارت کشور معرفی کنند تا در نهایت وزارتخانه یکی از آن ها را به عنوان استاندار فارس برگزیند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد نمایندگان فارس تاکیدی بر استاندار بومی ندارند افزود: حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد نمایندگان فارس  به بومی بودن استاندار تاکید دارند البته ما تمام تلاش خود را برای انتخاب استاندار بومی به کار گرفته‌ایم.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در حال حاضر وزارت کشور برای انتخاب استاندار جدید فارس به اجماع خاصی نرسیده و وزارتخانه تاکنون نیز نتوانسته با نمایندگان فارس به جمع‌بندی برسد.

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه تاکنون وزارت کشور هیچ تصمیم قطعی برای انتخاب استاندار فارس اتخاذ نکرده، گفت : انتخاب استاندار فارس به دلیل اینکه تعداد نمایندگان این استان به نسبت دیگر استان‌ها بیشتر است کمی مشکل تر است. با توجه به اینکه اسامی افرادی که زیر مجموعه استانداری فعالیت می کنند در میان گزینه های استاندار دیده می شود بنابراین این افراد مصاحبه هایی را با وزارت کشور انجام داده اند اما در حال حاضر نمی توان گفت در نهایت چه کسی بر کرسی استانداری تکیه می زند .

وی تصریح کرد:  در روزهای گذشته اسامی دو فرد غیر بومی ی در میان اسامی گزینه های استانداری فارس دیده می شد اما آنها عنوان کردند تمایلی برای حضور در استان فارس ندارند.

نماینده مردم شیراز خاطر نشان کرد: طبق آخرین صحبت‌هایی که با معاون وزیر کشور انجام شده مقرر شد  وزارت کشور دو گزینه را به نمایندگان معرفی کند تا نمایندگان از میان این دو گزینه یک نفر را به عنوان استاندار انتخاب کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار