• 21 / مرداد 1402 / 17:50
 • شناسه خبر : 118347

نحوه ثبت‌نام اینترنتی متقاضیان « دریافت وام قرض‌الحسنه » بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی

ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان وام قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی از روز شنبه مورخ ۲۱ مرداد به مدت یک هفته در سامانه ثبت‌نام به نشانی es.tamin.ir فعال خواهد شد.

به گزارش اول فارس، ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان وام قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی از روز شنبه مورخ ۲۱ مرداد در سامانه ثبت‌نام مستقیم که بر روی تارنمای رسمی این سازمان به نشانی es. tamin.ir فعال خواهد شد، به‌مدت یک هفته انجام می‌شود.

پس از بررسی و احراز شرایط متقاضیان، تعداد ۴۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران وجد شرایط این سازمان که در مهلت مقرر در سامانه تسهیلات ثبت‌نام کنند، پرداخت خواهد شد.

ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی

براساس این گزارش، مهلت ثبت‌نام متقاضیان در این مرحله از پرداخت وام قرض‌الحسنه بازنشستگان، از روز شنبه مورخ ۲۱ مرداد لغایت روز جمعه ۲۷ مرداد خواهد بود و این مهلت قابل تمدید نمی‌باشد. متقاضیان می‌توانند در این فاصله با مراجعه به تارنمای رسمی سازمان به نشانی es. tamin.ir در منوی مستمری‌بگیران، نسبت به ثبت درخواست تسهیلات اقدام کنند.

شرایط دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه بازنشستگان ، دارا بودن ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و بیشتر، حداکثر مستمری دریافتی ۱۵۰ میلیون ریال، دارای سن ۵۰ تا ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی ۳ سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

این گزارش حاکی است برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران ساکن در تمام شهرستان‌های کشور در این مرحله از پرداخت تسهیلات، براساس تعداد مستمری‌بگیران هر شهرستان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده که در صورت ثبت‌نام بیش از سهمیه در نظر گرفته شده، افراد از طریق قرعه‌کشی انتخاب و به بانک رفاه کارگران جهت دریافت وام معرفی می‌شوند و افرادی که در این مرحله در صورت داشتن شرایط، موفق به دریافت تسهیلات مذکور نمی‌شوند، در مراحل بعدی که متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد، مجدداً می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین اعلام کرده است بازنشستگان و مستمری‌بگیران برای دریافت این وام ، نیاز به مراجعه به هیچ مجموعه‌ای ندارند و درخواست خود را صرفاً باید به‌صورت غیرحضوری و از طریق درگاه معرفی شده ثبت کنند و در صورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام به‌صورت ۲۴ ساعته می‌توانند با شماره‌گیری تلفن ۱۴۲۰ با کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین‌اجتماعی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

کانال اخبار فوری و بدون سانسور ، کانال اخبار فارسی ، خبر فوری خبر حوادث

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

 کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

بیشتر بخوانید:

تمدید مهلت دریافت ۳۰۰ میلیون وام قرض‌الحسنه « مهرِ پوز » بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
بازنشستگان بوشهری برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی خیلی دردسر دارند !
با کارت ایثارگری رزمندگان و ایثارگران از کدام بانک ها وام بگیریم؟

ثبت دیدگاه

 • راضیه

  تاریخ : ۲۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  من ۱۲ساله که همسرم فوت کرده .سرپرست .بچهام مشکل کم خونی مینور دارن.ومستاجرهستم .هیچ ملکی اعمم از منقول و غیرمنقول به نامم نیست .دانشجو دارم .یکی از دختران کم شنوایی شدید هست .وهیچ گونه حمایتی ندارم .


 • حسینی

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  این قانون که به زیر ۵۰سال وام تعلق نمیگیره از کدوم منطقی برمیاد؟!!!من ۴۴سال ام مستاجر سرپرست دو تافرزندم هستم همسرم ۷سال فوت شدن و مستمری بگیرهستم،چرا نباید بتونم وام بگیرم؟؟؟پس هی نگید وام مستمری ????????????