• 11 / اردیبهشت 1402 / 13:23
  • شناسه خبر : 110570

واکنش استانداری فارس به بلاتکلیفی دو ماهه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی

صندلی معاونت سیاسی امنیتی استانداری فارس همچنان خالی است و تلاش برای انتخاب فرد جایگزین ادامه دارد.

معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، کلیدی‌ترین معاونت هر استانداری است که نقشی محوری در تحرک‌بخشی به کلیه بخش‌های اجرایی و اداری استان برعهده دارد و سرنوشت یک استان به دست مدیر این بخش رقم خواهد خورد و بسیار اهمیت دارد که چه شخصی با چه شاخص‌هایی کلیددار این معاونت مهم خواهد بود.

اما در استانداری فارس، خالی ماندن این صندلی همچنان چشم ها را منتظر انتشار خبر یک انتصاب جدید خیره نگه داشته است و پس از گذشت بیش از دو ماه، بلاتکلیفی این معاونت  استانداری هنوز هم ادامه دارد.

استانداری فارس در جوابیه ای وضعیت این معاونت مهم در حوزه سیاسی امنیتی استان پهناور فارس را به شرح زیر تشریح نموده است.

باسمه تعالی

پیرو انتشار مطلبی با عنوان «فرجام استعفای پیامکی و نامه استعفای معاون سیاسی استاندار چه می شود؟ بلاتکلیفی دو ماهه مهمترین معاونت استان فارس»  به اطلاع می رساند:

حوزه معاونت سیاسی یکی از حوزه های اثرگذار در استانداری فارس بوده که با مدیریت انجام شده شاهد موفقترین عملکرد مأموریتی آن تحت نظارت مدیریت ارشد استان و دستگاههای مرتبط به خصوص اعضای شورای تأمین بوده ایم. البته شخص جناب آقای محبی پور به دلایل شخصی که در نامه استعفای خود ذکر نموده بودند؛ از مدتی قبل علاقه مند به حضور در عرصه خدمتی دیگری بودند اما مدیریت ارشد استان فارس تمایل داشت تا از حضور ایشان همچنان بهره مند گردد.

پس از استعفای کتبی ایشان در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ که خبرگزاری فارس نیز آن را منتشر نموده و صدور نامه اتمام مأموریت ایشان از سوی استانداری فارس؛ فرایند انتخاب معاون سیاسی و امنیتی جدید استانداری فارس در حال انجام است و با توجه به اهمیت بالای این حوزه، با حساسیت و دقت این انتخاب صورت خواهد گرفت.

هرچند استان فارس به سبب ویژگی های خاص تاریخی، سیاسی و مبارزاتی دارای نیروهای توانمند، انقلابی و ارزشی بسیاری در حوزه های مختلف است که طبیعتاً به کارگیری تمام این نیروها و عمل به توصیه تمام گروههای سیاسی ممکن نیست؛ اما در انتصاب نیروها اصل سلامت اداری و مالی، انقلابی گری و پایبندی به ارزشها و داشتن تعهد و تخصص ملاک بوده و تلاش شده است حتی المقدور از مدیران جوان و انقلابی استفاده شود .

البته هیچ یک از مأموریت های این معاونت متوقف نشده و مسئولیت کار بر عهده اداره کل سیاسی و سایر ادارات کل موضوعی _ تخصصی آن حوزه و زیر نظر استاندار محترم می باشد و طبیعتاً اجرای این مأموریتها قائل به شخص نمی باشد.


بر اساس این گزارش ، پیگیری موضوعات و مطالبات حیاتی مردم یکی از مهمترین رسالت های رسانه است که بدون شک نیز در نهایت دلسوزی و رعایت جوانب امر، این رسالت را تا رسیدن به نتیجه مطلوب به نفع مردم در دستور کار خود دارد.

حال باید دید تدبیر استاندار فارس در این مورد مهم به چه گزینه ای ختم می شود و سکان دار این صندلی خالی در سال منتهی به دو انتخابات مهم کیست.”خبرگزاری فارس ”

اعتراف مسئولین فارس به تولید محصولات کشاورزی کاملا آلوده با فاضلاب در شیراز

بیشتر بخوانید:

معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس منصوب شد
بیانیه استانداری فارس در باره تغییر مدیران : شجاعت ندارند بگویند با کدام مدیر مخالفند و جانشین مورد نظرشان کیست! تسویه حساب سیاسی است
استاندار فارس یک معاون کم دارد/ کتبا هم استعفا داد

ثبت دیدگاه