چاپ کد خبر: 83336
21 اردیبهشت 1401

واکنش جنوبی ها به افزایش قیمت نان ساندویچی/قیمت فلافل آبادانی الان چند؟

در پی اعلام افزایش قیمت نان فانتزی، افزون بر کسبه آبادان و اهواز، مسئولان اتحادیه آرد و نان در این شهرها نیز نسبت به عواقب افزایش قیمت نان ساندویچی در شهرهای خوزستان، بیکاری شاغلان در حرفه‌های وابسته و… هشدار دادند.

 تجارت‌نیوز:حذف یارانه آرد برای پخت نان فانتزی و باگت، قیمت این نان‌ها را دو و نیم تا سه برابر افزایش داد و به تبع آن قیمت ساندویچ هم در فست‌فودفروشی‌ها افزایش یافت.

به نقل از ایران، این افزایش، در استان خوزستان و بویژه شهرهای آبادان و اهواز با تبعات دیگری هم همراه شد.

در این دو شهر بسیاری از مردم و بویژه جوانان به کار فروش فلافل و سمبوسه اشتغال دارند و نان باگت از مهم‌ترین مواد اولیه برای عرضه محصول آنها است. گستردگی فروش این خوراکی ارزان‌قیمت و البته خوشمزه در شهرهای خوزستان در حدی است که راسته‌های فروش فلافل به یکی از جاذبه‌های گردشگری این دو شهر تبدیل شده است.

کمتر کسی است که به اهواز بیاید و سراغی از خیابان لشکرآباد را که راسته فلافل‌فروشی‌های این شهر است، نگیرد.

آنچه لشکرآباد را در سطح ملی معروف کرده ، تهیه و خرید ساندویچ‌های فلافل خوشمزه با عطر و بوی متفاوت و قیمت ارزان است.

در پی اعلام افزایش قیمت نان فانتزی، افزون بر کسبه این شهرها، مسئولان اتحادیه آرد و نان در این شهرها نیز نسبت به عواقب افزایش قیمت نان ساندویچی در شهرهای خوزستان، بیکاری شاغلان در حرفه‌های وابسته و… هشدار دادند. شامگاه روز دوشنبه، جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان، موضوع بررسی و اصلاح قیمت نان فانتزی را در دستور کار قرار داد.

«نصرالله جایمند» معاون اقتصاد و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز در حاشیه این نشست گفت: کمیته کارشناسی با حضور دستگاه‌های مربوطه و اتحادیه نان حجیم برای قیمت‌گذاری نان فانتزی تشکیل و در نهایت با توجه به آزادسازی قیمت آرد در این بخش، قیمت جدید نان فانتزی در استان تعیین شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت جدید نان فانتزی از روز سه‌شنبه به واحدهای تولیدی ابلاغ شد، اظهار داشت: در نهایت مصوب شد که نان فانتزی ۱۱۰ گرمی به قیمت ۲۵ هزار ریال و نان ۱۵۰ گرمی ۳۵ هزار ریال به فروش برسد؛ همچنین قیمت نان لواش آزاد پز نیز که آرد آن از سامانه غله دریافت می‌شود، ۲۵ هزار ریال تعیین شده است.

آقارضا فتوحی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان هم با اشاره به ابلاغ قیمت جدید نان فانتزی، خواهان نظارت و کنترل دقیق دستگاه‌های مربوطه بر عملکرد واحدهای پخت نان فانتزی شد.
وی در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان اظهار کرد: همه مدیران و مسئولان باید به وظیفه اصلی خود عمل کنند تا بیش از این درگیر مشکلات نشویم و مدیران کم‌کار باید در مقابل قانون پاسخگو باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به موضوع تعیین قیمت نان فانتزی در استان بر اساس آزادسازی قیمت آرد در این بخش افزود: برای تعیین قیمت نان فانتزی، جلسات متعددی با حضور دستگاه‌های مربوطه و اتحادیه‌ها برگزار شده و تمام تلاش‌مان را به کار گرفتیم تا قیمتی که تعیین می‌شود، بر اصناف و مردم فشاری وارد نکند. وی اضافه کرد: هر کدام از نانوایی‌ها در سراسر استان کم‌فروشی یا تعطیل کند یا خام‌فروشی آرد انجام دهد به صورت قاطع با آن برخورد می‌شود.

فتوحی ابراز کرد: قیمت جدید نان فانتزی بر اساس آنالیز کمیته کارشناسی قیمت‌ها به صنوف ابلاغ می‌شود و اصناف موظف به اجرای این نرخ هستند.
وی تصریح کرد: در صورت تخلف هر یک از واحدها، برخورد قاطعانه صورت خواهد گرفت و متخلفان به دادستانی معرفی می‌شوند.

در ادامه این نشست، «امید جهان‌نژادیان» عنوان کرد: به هر میزانی که در سامانه جامع غله تعیین شده است، آرد در اختیار مصرف‌کنندگان واقعی قرار می‌‌گیرد. مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان اذعان کرد: وظیفه خدمات بازرگانی تأمین کالا است که تلاش شده نیاز مصرف‌کنندگان تأمین شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار