• 21 / اسفند 1401 / 21:08
 • شناسه خبر : 106415

واکنش تند رئیس کل دادگستری فارس به ارائه خدمات آب، برق، گاز و مخابرات به باغ شهرها

رئیس کل دادگستری استان فارس در آخرین نشست شورای پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی بر هوشیاری نهاد های متولی امر زمین در راستای پیشگیری از زمین خواری های احتمالی در تعطیلات نوروز تأکید کرد.


حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با تأکید بر مقابله و برخورد با تصرفات و تغییرکاربری های غیر مجاز گفت : مجموعه قضایی استان از مدیریت تا شعب ویژه مراجع قضایی با جدیت صیانت از حقوق بیت المال را دنبال می کنند و بر عملکرد دستگاه های مرتبط و مسئول در صیانت از اراضی در ایام تعطیل نظارت خواهند داشت.
وی با اشاره به بارش مناسب نذورات آسمانی در سال جاری اراضی، مراتع ، منابع طبیعی و جنگلی استان را در خطر تصرفات غیر قانونی و تعرض سودجویان و همچنین آتش سوزی های فصلی عنوان کرد و بیان داشت : برنامه ریزی های لازم در جهت تقویت گشت های همپوشان نهاد ها و ادارات متولی زمین در استان در دستور کار قرار گیرد و در این بین شهرستان هایی که در معرض خطر بیشتر قرار دارند مورد توجه مسئولان امر باشند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس بر همگرایی و تعامل نهاد های مسئول در جهت مقابله با زمین خواری در استان تأکید کرد و یادآور شد: امروز باید احساس مسئولیت و جدیت در انجام تکالیف قانونی خود ضمن امانت داری از حقوق آیندگان از سوء استفاده افراد سودجو در آینده نیز جلوگیری کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی بر اراده دستگاه های ذینفع در جهت تکمیل قانون حد نگاری و تثبیت اراضی نیز تأکید کرد و اظهار امیدواری کرد: در سال پیش رو شاهد اجرای کامل این قانون در کلیه اراضی استان باشیم.
در این نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان فارس دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز طی سخنانی ضمن بررسی عملکرد شورا در حفظ ، صیانت و رفع تصرفات از اراضی ملی ، زراعی ، محیط زیست و حرایم رودخانه ها و تالاب ها گفت: پیش از اجرای رفع تصرفات امروز در حوزه قضایی اقلید ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی در استان رفع تصرف شده بود که با پیگیری دادگستری شهرستان اقلید و هماهنگی های قضایی و بین بخشی با سایر نهادها و اجرای احکام اخیر این میزان به قریب به ۵ هزار هکتار افزایش یافت.
سید مصطفی بحرینی وجود بیش از ۲ هزار پرونده جاری در حوزه اراضی استان در مراجع قضایی را نیازمند همت بیشتر نهاد های متولی در جهت دفاع از انفال و بیت المال خواند و تصریح کرد: علاوه بر دفاع مناسب از پرونده های قضایی توسط نهاد ها و سازمان های مسئول لازم است اقدامات پیشگیرانه نیز در دستور کار قرار گیرد و در قالب طرح های هدفمند به صورت مجزا دنبال شود.
وی با اشاره به اینکه وجود سودهای کلان باعث تحریک بیشتر سودجویان و متعرضان به اراضی شده است گفت: باید با رویکرد های برنامه محور مسببان و مباشران اصلی تصرف اراضی را شناسایی و تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.
وی بر ادامه سیاست های پیگشیرانه در دادستانی مرکز استان از جمله جلوگیری از ارائه خدمات آب، برق، گاز و مخابرات به باغ شهرهای غیر مجاز از مسدود سازی راه های دسترسی خبر داد.
وی در خصوص اجرای قانون حدنگاری اراضی نیز تصریح کرد: حد نگاری و تثبیت ۹۹ درصدی اراضی ملی کمک شایانی در جلوگیری از تعرض به این اراضی خواهد کرد و با اجرای این قانون در سایر اراضی می توانیم شاهد اجرای برنامه های پیشگیری به صورت منسجم تر باشیم .

فال حافظ امروز ۲۳ اسفند با تفسیر دقیق و زیبا/آن کس که اوفتاد خدایش گرفت دست

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • باهر

  تاریخ : ۲۱ - اسفند - ۱۴۰۱

  اداراتی که به این باغ ویلاها یا داغ ویلاها خدمات آب و برق و گاز و سند و کد پستی و …داده اند ویا میدهندبرخی از کارکنان همه ادارات در این تخریب‌های محیط زیست شریک جرم هستند و خودشان در آنجاها باغ ویلا دارند و با مجرمین همکاری نزدیک دارند.
  طوری که بعضی می گویند افرادی که محیط زیست را تخریب می کنند ،دست نشانده ادارات مزبور هستند.
  این امر قابل بررسی و اثبات هست و راحت هم‌هست.


 • آ ر

  تاریخ : ۲۲ - اسفند - ۱۴۰۱

  باسلام و تشکر و حمایت قاطع از این اقدام، در صورت اجرای عادلانه، به عرض می رساند اینحانب دارای یک باب منزل مسکونی در روستا هستم که قبل از سال ۱۳۹۶ ساخته شده و کارشناس رسمی دادگستری و …. تایید کرده اند، برای دریافت انشعاب های آب،برق و گاز از مراجع ذی ربط استعلام گرفتم و پاسخ مثبت دریافت کردم، آب و برق واگذار شده اما گاز به بهانه اینکه باغ شهری است تا کنون مرا محروم کرده است، گفتنی است همسایه دیوار به دیوارم که شرایط کاملا یکسان بوده بهش گاز دادن لذا نمیدونم دادم را پبش کی ببرم و بزنم


 • قشقایی

  تاریخ : ۲۵ - اسفند - ۱۴۰۱

  همه اش مسیولین مملکت هستند، که باغ شهر ویلاهای میلیاردی در زمین‌های کشاورزی وکوههایی که مورد دستبرد قرار گرفته. شخص عادی ‌که این کارها نمیکند فقط مسیولین وثروتمندانی که با ادارات مملکت اسلامی سروکار دارند