واکنش رییس سازمان صداوسیما به اظهارات مهران مدیری و نمایش دورهمی

واکنش رییس سازمان صداوسیما به اظهارات مهران مدیری و نمایش دورهمی

رییس سازمان صداوسیما سرانجام موضعش را در قبال برخی مجریانی که در هفته های اخیر از برنامه های صداوسیما خداحافظی کرده بودند، مشخص کرد که این اظهارات به طور خاص شامل مهران مدیری و برنامه «دورهمی» هم می شود.  ایسنا:پس از اظهارات مهران مدیری، مجری مسابقه «دورهمی» و چند مجری دیگر در واکنش به اتفاقات […]

رییس سازمان صداوسیما سرانجام موضعش را در قبال برخی مجریانی که در هفته های اخیر از برنامه های صداوسیما خداحافظی کرده بودند، مشخص کرد که این اظهارات به طور خاص شامل مهران مدیری و برنامه «دورهمی» هم می شود.

 ایسنا:پس از اظهارات مهران مدیری، مجری مسابقه «دورهمی» و چند مجری دیگر در واکنش به اتفاقات اخیر، حالا رییس صداوسیما در روزی که همراه با معاونانش برای ارائه پاره ای توضیحات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حاضر شده بود، تاکید کرد: «اگر کسی متناسب با میل و تمایل واقعی نخواهد فعالیت کند، ما مانع او نمی‌شویم.»

چندی پیش مهران مدیری با انتشار پُستی به ناآرامی‌های اخیر کشور واکنش نشان داده و اظهار کرده بود، تمایل به پخش فریمی از خودش از شبکه‌ای تلویزیونی ندارد؛ هر چند مدیری پیش از این هم در بحران‌های اینچنینی با تلویزیون خداحافظی موقتی داشته و بعد از آرام شدن اوضاع به قاب تلویزیون بازگشته است اما اظهارات اخیر پیمان جبلی ـ رییس صدا و سیما ـ درباره مجریانی که مانند مدیری در پی وقایع اخیر اعلام کردند در تلویزیون فعالیت نخواهند داشت و اشاره تلویحی او به برنامه «دورهمی»، نشان می‌دهد حداقل تا مدتی شاهد حضور مهران مدیری در قاب تلویزیون نخواهیم بود.

جبلی در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت «دورهمی» به رسانه مجلس، گفته است: برنامه‌هایی که صدا و سیما برایشان هزینه می‌کند، باید متناسب با ذائقه جامعه، نیازها و اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی مخاطبان باشد؛ هرگاه برنامه‌ای از این شکل خارج شود، مورد استقبال مخاطبانمان واقع نمی‌شود و ما هم از آن استفاده نمی‌کنیم.

البته رئیس سازمان صدا و سیما به طور مستقیم به برنامه «دورهمی» نپرداخته و درباره ادامه پخش این برنامه گفته است که «اجازه دهید وارد جزئیات نشویم».

پیش از اظهارنظر اخیر مهران مدیری درباره‌ی تمایل نداشتن به پخش فریمی از او از شبکه‌ای تلویزیونی، شبکه نسیم اعلام کرده بود که قصد دارد، قسمت‌های باقی‌مانده از مسابقه «دورهمی» را پس از ایام صفر پخش کند و این برنامه را تا پایان سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داد. اما با اظهارات مدیری، پخش «دورهمی» منتفی شد و علی رغم تاکید تهیه‌کننده این برنامه بر مالکیت صداوسیما بر اینگونه برنامه‌ها و اشاره او به اینکه تصمیم‌گیرنده در رابطه با پخش یا پخش نشدن برنامه سازمان صداوسیماست، شبکه نسیم ترجیح داده با اتمام ماه محرم و صفر، جدول پخش جدید خود را بدون «دورهمی» ببندد.

حالا پخش تعداد قسمت‌های باقیمانده از «دورهمی» با اجرای مهران مدیری بلاتکلیف مانده و این مسابقه فعلا از آنتن تلویزیون حذف شده است. البته در مقطعی زمزمه‌هایی مبنی بر ادامه مسابقه «دورهمی» با مجری جدید به گوش می‌خورد که این هم از سوی شبکه تایید نشد.

«دورهمی» که پخش آن از سال ۹۴ آغاز شده است، در ابتدا در قالب تاک شو و با حضور چهره‌های معروف به روی آنتن می‌رفت، اما از سال گذشته این برنامه با تغییر قالب، به صورت یک مسابقه تلویزیونی به روی آنتن رفته است.

مطالب مرتبط

تعبیر خواب کامل مهمانی و دورهمی

با میکروفن بسته رساترین «صدای مردمان خاموش» ایران شد

ابتکار عجیب و غریب صدا و سیما شب قبل از انتخابات(+ویدئو)

نظرات