چاپ کد خبر: 124683
7 آبان 1402

واکنش شهرداری به ایجاد سد معبر وانت‌بار فروشان در سطح شیراز

سخنگوی شهرداری شیراز با بیان اینکه بیشترین مطالبات شهروندان در موضوع برخورد با سد معبر است، از عزم راسخ شهرداری در برخورد با سد معبر و‌ فراخوان شهردار این کلان‌شهر و دعوت از نهادها و دستگاه‌های متولی و انتظامی برای برخورد با سد معبر خودروهای بارفروش خبر داد.

واکنش شهرداری به ایجاد سد معبر وانت‌بار فروشان در سطح شیراز

به گزارش اول فارس، رضا جاویدی با اشاره به عزم جزم شهرداری در برخورد قاطع با وانت‌های بارفروش و دعوت از نهادها و دستگاه‌های متولی و انتظامی ، اظهار کرد: طبق قانون با وانت‌بار فروشانی که باعث بروز اختلال در عبور و مرور در خیابان می‌شوند، برخورد قانونی می‌شود.

او با بیان اینکه در شبکه‌های مجازی گاها شاهد انتشار مطالبی در خصوص عدم برخورد با وانت‌بارها توسط شهرداری مطرح می‌شود، تصریح کرد: برخورد قاطعانه و استمرار آن با معضل سد معبر از مطالبات شهروندان است؛ چراکه معابر شهری، متعلق به عموم بوده و سد معبر باعث ضایع شدن حقوق شهروندی می‌شود.

سخنگوی شهرداری شیراز با بیان اینکه سد معبر در خیابان‌ها و بولوارها مشکلاتی نظیر افزایش حجم ترافیک و ایجاد تصادف دربردارد، افزود: با دعوت از نهادها و دستگاه‌های متولی و انتظامی برای این موضوع، گامی جدی برداشته شد.

جاویدی گفت: طبق آئین‌نامه ۱۵۹ و ۱۶۳ راهنمایی و رانندگی با خودروهایی(وانت‌بارهای میوه‌فروش)  که ایجاد ترافیک و راه‌بندان می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود و متولی کاملاً مشخص است و شهرداری حسب دغدغه شهروندان در رفع این معضل ترافیکی آمادگی کامل با نهاد متولی را دارد.

او در ادامه به اقدامات و گام‌های قاطعانه‌ای که شهرداری شیراز در نیمه نخست سال در حوزه برخورد با تخلفات شهری در محدوده حریم‌، سد معابر و تخلفات ساختمانی برداشته است، اشاره کرد.

بنا به اظهار سخنگوی شهرداری شیراز؛ مجموع اقدامات واحدهای کنترل و رفع تخلفات ساختمانی شهری مناطق دارای حریم از فروردین تا شهریور سال جاری، شامل ۵ هزار و ۲۶۷ مورد جلوگیری و تعطیلی کار، ارجاع به کمیسیون ماده ۱۰۰، رفع خلاف-تخریب، تسلیم اخطار کتبی به متخلفین، ضبط و حمل وسایل کار، کنترل مجوزهای ساختمانی، پلمپ و تعداد پرونده‌های تشکیل‌شده بوده است.

جاویدی آمار آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ در ۵‌ ماهه نخست امسال را ۳۶۷۰ مورد شامل ۲۶۸۶ جریمه، تخریب و به حالت اولیه برگردانده شده ذکر و بیان کرد: ۹۸۴ مورد نیز آرای قطعیت نیافته و در حال طی کردن مراحل قانونی است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز بیان کرد: نظارت بر اصناف شامل تشکیل پرونده جهت واحدهای صنفی متخلف در سطح مناطق، پلمپ واحدهای صنفی متخلف، مکاتبه با پلیس اماکن جهت پلمپ و صدور اخطار کتبی جهت واحدهای صنفی متخلف را ۱۲۶۰ مورد اعلام کرد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار