وراث سهام عدالت متوفیان تکان بخورند سود سهام برایشان واریز می شود

وراث سهام عدالت متوفیان تکان بخورند سود سهام برایشان واریز می شود

وراث سهام عدالت متوفیان تا سه هفته آینده مهلت دارند سود سهام عدالت متوفی خود را دریافت کنند.ورثه متوفیان که حداکثر تا ۱۰ اسفند فرآیند تقسیم ارث سهام عدالت آن‌ها تمام شده باشد سود سهام عدالت برایشان واریز خواهد شد. برای دریافت سود امسال و سال‌های گذشته، وراث باید تا زمانی که سامانه میراث تعیین […]

وراث سهام عدالت متوفیان تا سه هفته آینده مهلت دارند سود سهام عدالت متوفی خود را دریافت کنند.ورثه متوفیان که حداکثر تا ۱۰ اسفند فرآیند تقسیم ارث سهام عدالت آن‌ها تمام شده باشد سود سهام عدالت برایشان واریز خواهد شد.

وراث سهام عدالت متوفیان اگر بُجنبند سود سهام برایشان واریز می شود

برای دریافت سود امسال و سال‌های گذشته، وراث باید تا زمانی که سامانه میراث تعیین کرده با مدارک خود شامل کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا کپی برابر اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت و اصل یا کپی برابر اصل گواهی حصر وراثت به مراکز ذیربط مراجعه کنند.

بنا به گفته محمود حسنلو  معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، برای این کار یکی از ورثه یا نماینده ورثه که سجامی شده باید به یکی از شعب سراسر کشور کارگزاری‌های بورسی یا یکی از شعب بانک‌های ملی، ملت، تجارت و پارسیان مراجعه کند.

فرآیند تقسیم سود سهام عدالت میان ورثه حداکثر دو روز کاری زمان می‌برد و تمام مراحلی که پرونده پشت سر می‌گذارد در درگاه یکپارچه ذینفعان مشخص است.

محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز گفته است: هیچ‌کدام از این فرآیند‌ها نیازی به پرداخت وجه ندارد و کاملا رایگان است. همچنین در صورتی که وراث اطلاعی از دارایی متوفی نداشته باشند می‌توانند با مراجعه به درگاه میراث نسبت به استعلام سهام عدالت متوفی اقدام کنند؛ بنابراین گزارش، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می‌تواند با مراجعه به ۶۰۰۰ شعبه دفاتر شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب (ملی، ملت، پارسیان و تجارت) فرایند انتقال سهام را انجام دهد.

اشخاص دارای سجام بورس بعد از ورود به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir می‌توانند از طریق گزینه «امور سهام عدالت متوفی» با ورود کد ملی و تاریخ تولد افراد متوفی اقدام به استعلام وضعیت سهام عدالت آنان کنند.

مطالب مرتبط

چرا باقیمانده سود سهام عدالت واریز نمی شود؟

جزئیات پرداخت سود سهام عدالت متوفیان

سود مرحله سوم سهام عدالت مردم کی واریز می‌شود؟

نظرات