چاپ کد خبر: 98753
7 آذر 1401

ورود سامانه بارشی از فردا و آغاز بارش باران و برف در برخی از استانها

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا و آغاز بارش باران، برف و تشدید آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران خبر داد.

هواشناسی 3

 بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از اردبیل، خراسان شمالی و شمال آذربایجان شرقی بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. این شرایط فردا برای غرب سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از اردبیل و آذربایجان شرقی پیش‌بینی شده است.

از اواخر وقت سه‌شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود و طی روز چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، بخش‌هایی از جنوب غرب، دامنه‌ و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز و قزوین و برخی مناطق مرکزی کشور سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر در گیلان و غرب مازندران بارش باران و وزش باد روی می‌دهد. این شرایط روز پنجشنبه علاوه بر مناطق مذکور در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات و دامنه‌های البرز شرقی نیز پیش‌بینی شده است.

روز جمعه از شدت و گستره بارش‌ها کاسته می‌شود و در شمال غرب، شمال شرق، سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز بارش پراکنده روی می‌دهد. با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا از بعدازظهر دوشنبه تا ظهر چهارشنبه در شهرهای کرج، تهران، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: پایداری جو و آلودگی هوا

زمان شروع: بعدازظهر دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۷

زمان پایان: پیش‌ازظهر چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

نوع مخاطره: سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی

منطقه اثر:

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۷: تهران، کرج و اراک.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۸: تهران، کرج، اراک و اصفهان.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۹: تهران، کرج، اراک و اصفهان.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی.

نشانه ها و دلایل طلاق عاطفی در زندگی مشترک را بدانید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار