چاپ کد خبر: 133825
20 بهمن 1402

ورود سامانه بارشی به کشور روز ۲۲ بهمن و پیش‌بینی بارش‌های شدید در برخی مناطق

ورود سامانه بارشی به کشور روز 22 بهمن و پیش‌بینی بارش‌های شدید در برخی مناطق

هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی به کشور طی یکشنبه ۲۲ بهمن خبر داد و اعلام کرد: بارش‌ها در برخی مناطق از جمله جزایر شمالی خلیج‌فارس و شمال بوشهر شدید خواهد بود.
تسنیم: بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی   امروز و فردا در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری همراه با افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور حاکم است.

یکشنبه آینده با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از جنوب غرب و جنوب ابرناکی، باران، رعدوبرق و وزش باد روی می‌دهد.

در جزایر شمالی خلیج‌فارس و شمال بوشهر بارش‌ها شدت دارد و دریا مواج و متلاطم خواهد بود. روز دوشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی استان‌های کهگیلویه و بویراحمد،‌ فارس،‌ بوشهر، غرب کرمان و هرمزگان را در بر می‌گیرد و برای جزایر واقع در شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز رگبار،‌ رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

سه‌شنبه آینده در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی شده و بعدازظهر سه‌شنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

توصیف سامانه: وزش باد به نسبت شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: بعدازظهر جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۲۰

نوع مخاطره: وزش باد به نسبت شدید (بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۶ نات) و بیشینه ارتفاع موج تا ۱۸۰ سانتی متر با تاکید بر مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۲۰: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس

اثر مخاطره: اختلال در تردد و فعالیت های دریایی، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و خطر غرق شدن شناگرها، احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحل و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی توصیه: منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی ها به بنادر

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار