چاپ کد خبر: 143269
24 اردیبهشت 1403

ورود سامانه بارشی جدید و بارندگی در مناطقی از استان فارس

مدیرکل هواشناسی فارس از ورود سامانه بارشی جدید و صدور هشدار زرد هواشناسی به این استان خبر داد.

به گزارش اول فارس ، مسعود حقیقت دبا اعلام این مطلب گفت: یک سامانه بارشی ازروز سه‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه به ویژه اواخر وقت  کل استان به ویژه مناطق شمال غرب و غرب استان نظیر شهرستان‌های کازرون، نورآباد، ممسنی، سپیدان، فراشبند و بخش‌هایی از اقلید را دربرمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه این سامانه همراه با رگبار پراکنده، رعد و برق، احتمال تگرگ و وزش باد شدید است، افزود: در روز چهارشنبه سامانه مذکور در کل استان به ویزه نیمه شمال و مناطق غربی و مرکزی استان فعال است که به خصوص در هنگام بعدازظهر به شکل کاملاً نقطه‌ای فعالیت خواهد کرد.

شاهچراغ شیراز

حقیقت ادامه داد: این سامانه همچنین روز پنج‌شنبه کل مناطق استان را در برمی‌گیرد و به ویژه در مناطق مرکزی و غربی استان فعالیت خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی فارس با بیان اینکه آخر هفته هوای استان بارانی است، گفت: در بسیاری از مناطق استان بارش‌های به شکل رگبار و پراکنده و کاملاً نقطه‌ای خواهد بود، یعنی در یک قسمت شهر ممکن است شاهد رگبار باشیم، ولی در نقطه دیگر هیچ خبری نباشد.

وی از مردم استان فارس خواست تا در اواخر هفته و هنگام تفریح و گردش از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق پایین دست که احتمال سیلاب در آن‌ها زیاد است اجتناب کنند.

حقیقت در خصوص هوای شیراز هم گفت: در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه احتمال بارش رگبار در شیراز وجود دارد که این بارش هم به صورت رگباری و کاملاً نقطه‌ای خواهد بود.

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار