چاپ کد خبر: 124490
چهارشنبه 3 آبان 1402

ورود سامانه بارشی و هشدار زرد هواشناسی برای برخی از مناطق استان فارس

مدیرکل هواشناسی فارس از صدور هشدار زرد برای برخی از مناطق استان خبر داد.

هواشناسی
به گزارش اول فارس، مسعود حقیقت مدیرکل هواشناسی فارس گفت: بعد از ظهر چهارشنبه و طی روز پنج‌شنبه سامانه‌ای از استان عبور می‌کند و در مناطق جنوبی، شمالی، شرقی و مرکزی استان افزایش ابر، بارش پراکنده، رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

او با بیان اینکه هشدار سطح زرد صادر شده است، افزود: اواخر وقت چهارشنبه تا صبح جمعه سامانه را در مناطق شمالی، جنوبی و شرقی استان همچون (اوز، لار، خنج، لامرد، گراشمهر، زرین دشت، داراب، استهبان و نی ریز) می‌تواند تداوم داشته باشد.

حقیقت با تصریح اینکه در کشت محصولات پاییزه و انتقال نهاده‌های کشاورزی به اماکن مسقف، زهکشی و پاک‌سازی مسیر آب باغات و مزارع با توجه به وقوع بارش توجه شود، تاکید کرد: لغزندگی جاده ها، احتمال بالا آمدن آب از سطح رود خانه‌ها به ویژه در مناطق جنوبی و جنوب شرق استان با توجه به وقوع بارش توصیه می‌شود.

مطالب جالب برای خواندن:

نحوه مراقبت و تکثیر گیاه خفن و زیبای دیفن باخیا

آشنایی با گُل بسیار زیبا سروپژیا و شرایط پرورش آن در خانه

مدیر کل هواشناسی فارس یادآور شد: تنظیم دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخر‌ها با توجه به رخداد بارندگی و خودداری دامداران و عشایر از عبور در ارتفاعات، توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بسته نگهداشتن دریچه‌های گلخانه‌ها در هنگام کاهش دما و بارش حتما توجه شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال