چاپ کد خبر: 26855
9 اردیبهشت 1399

ورود ۲ سامانه بارشی جدید به کشور در روزهای آینده

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور تا هفته آینده از ورود ۲ سامانه بارشی جدید خبر داد.

هواشناسی بارش باران برای سمنان پیش بینی کرد - ایرنا

به گزارش اول فارس ، صادق ضیائیان  اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین خروجی مدل‌ها و نقشه‌های هواشناسی امروز (۹ اردیبهشت) در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رگبار و رعد و برق و در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به این که فردا (۱۰ اردیبهشت) در بیشتر مناطق به جز جنوب شرق و شرق بارش باران و در برخی نقاط رگبار همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد، تصریح کرد: شدت بارش‌ها طی این روز در امتداد دامنه‌های زاگرس و خراسان رضوی است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: روز پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی ، در بیشتر مناطق کشور بجز سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود. این سامانه روز جمعه (۱۲ اردیبهشت) در شمال شرق کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج خواهد شد.

ضیائیان با بیان این که بعد از روز جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری از غرب کشور در جنوب و جنوب غرب رگبار باران همراه با رعد و برق رخ می‌دهد، تصریح کرد: روز شنبه (۱۳ اردیبهشت) این سامانه بارشی تقویت خواهد شد و در بیشتر مناطق کشور بارش باران دور از انتظار نیست. شدت بارش ها طی روز شنبه در جنوب غرب و جنوب کشور است.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۰ اردیبهشت) کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر همراه با وزش باد و در اواخر وقت بارش باران با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) نیز ابری در بعضی ساعات بارش باران همراه با وزش باد و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

عضوکانال واتساپ اول فارس شوید%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE 1

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار