به گزارش  اول فارس ،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از یک هفته تعطیلی روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه آینده در صحن مجلس گرد هم می آیند.
جلسات کمیسیون‌ها هم در بعدازظهر این روزها برگزار می شود.

هفته آینده ۲ وزیر در صحن مجلس و هشت وزیر در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حاضر می‌شوند تا پاسخگوی ۴۰ سوال ۷۵ نماینده باشند.

۲ وزیر در صحن مجلس

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به سوالات سمیه محمودی نماینده شهرضا و حبیب اله دهمره نماینده زابل در صحن مجلس حاضر می شود.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات برای پاسخ به سوالات کاظم جلالی نماینده تهران و جهانبخش محبی نیا نماینده تکاب و شاهین دژ در صحن مجلس حاضر می شوند.

کمیسیونهای تخصصی
هفته آینده هشت وزیر در جلسات کمیسیونهای تخصصی مجلس حاضر می شوند.

استیضاح غلامی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
طرح استیضاح منصور غلامی وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری اطلاعات در دستور کار یکشنبه و سه شنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد.
غلامی در این جلسه باید به سوالات نمایندگان استیضاح کننده پاسخ دهد.

وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس
فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی صبح روز دوشنبه به کمیسیون اقتصادی مجلس می رود تا پاسخگوی سوال سید علی ادیانی نماینده قائمشهر باشد.

۱۱ سوال از وزیر کشور در کمیسیون شوراها
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بعدازظهر سه شنبه به کمیسیون امور داخلی و شوراها می رود تا به ۱۱ سوال ۱۱ نماینده پاسخ دهد.
ولی اله نانواکناری نماینده بابلسر و فریدونکنار، پروانه مافی نماینده تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس، مهدی برومندی نماینده مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد، ولی داداشی نماینده آستارا، سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، علی محمد مرادی نماینده قروه و دهکلان، سید حسن حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی ، محمد رضا امیر حسنخانی نماینده فردوس، طبس ،بشرویه و سرایا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار، جبار کوچکی نژاد نماینده رشت ومحمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا از این وزیر سوالاتی دارند.

هشت سوال از وزیر صمت در کمیسیون صنایع و معادن
رضا رحمانی وزیر صمت بعدازظهر سه شنبه به کمیسیون صنایع و معادن مجلس می رود تا به هشت سوال شش نماینده پاسخ دهد.
سید علی ادیانی نماینده قائمشهر، هادی قوامی نماینده اسفراین، بهرام پارسایی نماینده شیراز و شهاب نادری نماینده پاوه هر کدام یک سوال و نادرقاضی پور نماینده ارومیه و رضا انصاری نماینده داراب هر کدام ۲ سوال از این وزیر دارند.

وزرای ورزش و جوانان و راه شهرسازی در کمیسیون عمران
سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان بعدازظهر سه شنبه به کمیسیون عمران مجلس می رود تا به سوال محمدرضا کوچی نماینده جهرم و رئیس این کمیسیون پاسخ دهد.
همچنین محمد اسلامی وزیر راه شو شهرسازی بعدازظهر سه شنبه به این کمیسیون می رود تا پاسخگوی ۱۱ سوال نمایندگان باشد.
عبداله سامری نماینده خرمشهر، هدایت اله خادمی نماینده ایذه، جلال محمودزاده نماینده مهاباد، علی اسدی نماینده شهربابک، محمد مهدی مفتح نماینده تویسرکان، شهاب نادری نماینده پاوه، قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس،محمدحسن نژاد نماینده مرند و جلفا و محمود نگهبان سلامی نماینده رشتخوار هر کدام یک سوال از این وزیر دارند.
همچنین سوالی از سوی اسداله قره خانی به نمایندگی از پنچ نماینده و سوال دیگر از سوی نادر قاضی پور به نمایندگی از ۲ نماینده از این وزیر مطرح خواهد شد.

سوالات ۳۳ نماینده از وزیر دادگستری 
علیرضا آوایی وزیر دادگستری بعدازظهر سه شنبه در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس حاضر می شود تا به چهار سوال ۳۳ نماینده پاسخ دهد.
احمدعلی کیخا نماینده محترم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون، حسن کامران نماینده اصفهان و محسن علوی نماینده لامرد هر کدام یک سوال از این وزیر دارند. همچنین محمود صادقی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس و ۲۹ نفر از نمایندگان نیز سوالی از این وزیر دارند.

استیضاح حجتی در کمیسیون کشاورزی 
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی بعدازظهر سه شنبه در کمیسیون کشاورزی مجلس حاضر می شود تا با نمایندگان متقاضی استیضاح نشست مشترک داشته باشد.

حذف استیضاح ظریف از دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس 
استیضاح محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که با ۲۴ امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس شد، در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار گرفت و روز یکشنبه ۱۱ آذر با حضور ظریف در کمیسیون نشست مشترکی میان وزیر و نمایندگان برگزار شد.
طرح استیضاح ظریف ۱۱ بند داشت که در آن جلسه شش بند آن بررسی شد و قرار بود این هفته دومین جلسه استیضاح با حضور نمایندگان متقاضی و وزیر برگزار شود اما با پس گرفتن امضاهای نمایندگان این استیضاح از دستور کار کمیسیون حذف شد.