• 05 / فروردین 1402 / 22:29
  • شناسه خبر : 107410

وضعیت تردد خودروها و مسافرین نوروزی در جاده های فارس/بیشترین تخلفات رانندگی در کمربندی شیراز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس گفت: طی ایام نوروز امسال و از آغاز اجرای طرح نوروزی، ۲۶۳ هزار و ۶۰۳ نفر از طریق ناوگان عمومی استان جابجا شده اند.


به گزارش اول فارس ، علیرضا راستیار با بیان اینکه متوسط تردد بین استانی از ابتدای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۴ فروردین‌ماه) ۱۷۹ هزار و ۵۲۱ خودرو بوده است،  اظهار داشت: تردد بین استانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹.۱ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس با بیان اینکه اوج تردد روز گذشته در محور مرودشت_شیراز (زرقان_رکن‌آباد) و در ساعت ۱۸ تا ۱۹ بوده است،  افزود: در نوروز امسال بیشترین سفر به استان فارس مربوط به استان‌های تهران و اصفهان بوده است.

راستیار در ادامه با اعلام اینکه از ابتدای طرح نوروزی تا چهارم فروردین‌ماه تعداد ۴۰ هزار و ۷۳۰ مورد تخلف سرعت غیرمجاز رانندگی در جاده‌های استان با استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت ثبت شده است، بیان کرد: براساس آمار ثبت شده کمربندی شیراز (تقاطع رودکی) با ۴ هزار و ۸۶۶ تخلف بیشترین تعداد تخلفات را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین تعداد سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور را ۱۸۷ سامانه اعلام کرد و افزود: از ابتدای طرح نوروزی تا کنون تعداد یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۵۸ خودرو  مسافر نوروزی وارد استان فارس شدند.

راستیار تصریح کرد: بیتشرین تردد در محور‌های مرودشت_ شیراز با ۵۰ هزار و ۹۴۲ تردد، کازرون_ شیراز (خانه زنیان_شیراز) ۳۲ هزار و ۹۰۴ تردد، سپیدان_شیراز (دوراهی قلات_سپیدان) ۲۷ هزار و ۶۴۳ تردد، کمربندی پل فسا_ شیراز ۲۸ هزار و ۷۷۰ تردد، سروستان_شیراز ۲۱ هزار و ۴۹۴ تردد، شیراز_ کازرون (شیراز_ خانه زنیان) ۲۸ هزار و ۳۸۹ تردد، کمربندی اکبرآباد شیراز (شمال به جنوب) ۲۶ هزار ۲۸۶ تردد، شیراز_ سپیدان ۲۶ هزار و ۴۸۴ تردد و کازرون_ شیراز (دشت ارژن_خانه زنیان) ۲۳ هزار و ۴۲۲ تردد ثبت شده است.

وی با بیان اینکه از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا چهارم فروردین ماه ۱۴۰۲ تعداد ۲۶۳ هزار و ۶۰۳ نفر مسافر از طریق ناوگان عمومی استان جابجا شده اند، اظهار داشت: برای جابجایی این تعداد مسافر، ۲۰ هزار و ۸۸۷ سفر صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس گفت: از کل تردد صورت گرفته طی روز گذشته، ۹۹ هزار و ۵۱۶ تردد را خودرو‌های سنگین، یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۹۵۷ تردد را خودرو‌های سواری و وانت و ۹ هزار و ۴۵۱ تردد را اتوبوس‌ها شامل می‌شود.

راستیار افزود: این تعداد افراد طی ۱۰ روز جابجا شده اند که نشان می‌دهد روزانه به طور متوسط بیش از ۲۲ هزار نفر با استفاده از ناوگان اتوبوسی، مینی بوسی و تاکسی حمل و نقل عمومی در مسیر‌های درون و برون استان جابجا شده اند.

دبیر کمیته حمل و نقل سوخت ستاد خدمات سفر استان فارس ادامه داد: از مقصد پایانه‌های مسافربری شیراز به سایر نقاط کشور ۱۰ هزار و ۴۲۹ سفر با جا به جایی ۱۴۸ هزار و ۶۸۶ مسافر انجام شده است.

راستیار بیان کرد: همزمان با آغاز اعزام کاروان‌های راهیان نور ۳ هزار و ۷۸۴ زائر توسط ۸۶ دستگاه اتوبوس مربوط به ناوگان حمل ونقل عمومی استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور (اردوی راهیان نور) اعزام شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس تصریح کرد: طی مدت یاد شده همچنین به منظور حفظ و ارتقای خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی، گشت‌های نظارت و بازرسی ناوگان حمل و نقل عمومی با تمام توان خود و به صورت مستمر در طول ساعات شبانه روز توسط کارشناسان ایمنی و ترافیک و حمل و نقل مسافر انجام شد.

بیشتر بخوانید:

مجازات این تخلف رانندگی شلاق است !
نرخ جریمه‌های رانندگی در سال ۱۴۰۱ +اینفوگرافی
گرفتن گواهینامه رانندگی در این ۵ کشور محال است !

ثبت دیدگاه