• 19 / اردیبهشت 1402 / 14:54
 • شناسه خبر : 111196

وعده خوش و باورنکردنی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای به مردم استان فارس

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس با بیان اینکه همه تمهیدات برای عبور موفق از تابستان پیش رو بدون خاموشی برق اندیشیده شده است، گفت: تابستان گرم و پرمصرف را بدون خاموشی برق پشت سر می‌گذاریم.

به گزارش اول فارس ، مهندس یدالله حقیقی دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در نشستی با حضور رییس کل دادگستری استان فارس و اعضای شورای قضایی این استان برخی از شاخص‌های تامین و انتقال برق در استان فارس و جنوب کشور را تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس با ارائه گزارشی از وضعیت راهبردی و استراتژیک استان فارس و جنوب کشور در تامین و انتقال برق اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد از خطوط گاز کشور از منطقه فارس و جنوب کشور می‌گذرد و با توجه به وابستگی شدید زیر ساخت‌های صنایع گاز و برق به یکدیگر ، فعالیت همکاران شرکت برق منطقه‌ای فارس در این عرصه شاخص ساز است.

حقیقی ، وجود تنها نیروگاه اتمی کشور در استان فارس و در منطقه مدیریت برق منطقه‌ای را عرصه‌ای مهم و تعیین کننده برای مدیریت تامین و انتقال برق در کشور دانست و گفت : تامین یک هزار مگا وات برق در این نیروگاه فصل جدیدی از اقدامات جهادی برای تامین و انتقال برق در این منطقه ایجاد کرده است.

او همچنین استان فارس را کارگاه ایجاد امنیت انرژی در جنوب کشور دانست و ادامه داد: استان فارس و جنوب کشور شاهراه تبادل برق و انرژی قلمداد می‌شوند از این فعالیت منسجم، هدفمند و تاثیرگذار در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.

حقیقی با ارائه گزارشی از ظرفیت نیروگاهی تحت پوشش در استان فار س و جنوب کشور گفت: ظرفیت اسمی نیروگاه‌های این منطقه بیش از ۸۳۰۰ مگاوات است، نیروگاه‌های جهرم، کازرون، اتمی بوشهر، عسلویه، پارس جنوبی، فارس، حافظ، شیرینو، گناوه، مبین و دیگر نیروگاه‌های بیشترین ظرفیت اسمی را در استان فارس و جنوب کشور دارند.

او؛ ظرفیت تولید انرژی‌های تجدید پذیر در استان فارس و جنوب کشور را نیز ۷۳ مگاوات برآورد کرد و با بیان اینکه نیروگاه‌های گاز سوز نیز ۱۴۸ مگاوات ظرفیت اسمی دارند افزود: به رغم آنکه استان فارس و جنوب کشور شرایط روزهای آفتابی مناسبی دارند اما ظرفیت‌های نصب شده در این عرصه برای تولید انرژی خورشیدی رضایت بخش نیست و می‌طلبد با افزایش سرمایه گذاری‌ها شرایط بهتری برای بهره گیری از توانمندی‌ها و استعدادهای موجود فراهم شود.

رئیس شورای انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در فارس همچنین با ارائه گزارشی از تامین و انتقال برای برق تولیدات صنعتی و چرخش چرخ صنعت در فارس و جنوب کشور، در ادامه متوسط بار سالانه صنایع را حدود یک هزار و ۱۱۷ مگاوات برآورد کرد و گفت: اقدامات از سال ۱۳۹۸ در این عرصه سیر صعودی پیدا کرد و اکنون شرایط نسبتا مناسبی برای تامین برق صنعتی در فارس فراهم است.

او همچنین با ترسیم سیمای مصرف برق صنایع منطقه گفت: در استان فارس و جنوب کشور در مجموع ۵۱ صنعت برزگ مستقر است که یک هزار و ۱۱۷ مگاوات برق مصرف می‌کنند، این صنایع شامل یک واحد آلومینیوم با مصرف برق ۴۵۵ مگاوات ، ۱۳ کارخانه سیمان با مصرف برق ۱۶۰ مگاوات ، ۲ طرح تولید فولاد با مصرف برق ۲۱۵ مگااوات، و ۳۵ صنعت بزرگ دیگر با مصرف برق ۲۴۷ مگااوت است.

فال حافظ امروز ۲۲ اردیبهشت با تفسیر زیبا و دقیق/شور شیرین منما تا نکنی فرهادم

بیشتر بخوانید:

عکس قدیمی یک کاروانسرا در استان فارس ۱۲۰ سال پیش
ساعت کار جدید ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان فارس از ۱۶ خردادماه
چه کسانی خبرگزاری فارس و دیگر رسانه های مستقل را در استان تحریم کرده اند؟

ثبت دیدگاه

 • سید اسماعیل سبحانی

  تاریخ : ۱۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  چند سال قبل قرار شد با کمک دولت و مالکان منازل مسکونی منازل به آینه های خورشیدی مجهز شده و باری از دوش برق منطقه ای برداشته شود که با استقبال مردم روبرو شد ولی کمک دولت در حد حرف و عدم تامین اعتبار کنسل شد .


 • سلام

  تاریخ : ۲۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  باسلام ،مشکل برق باغ شهریهای اطراف شیراز که بدون کنتور از برق استفاده می کنند را حل کنند شیراز قطعا با کمبود برق روبرو نخواهد بود


 • علیرضا

  تاریخ : ۲۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  با سلام
  اینهایی که مهندس حقیقی گفتند بخش عظیمیش شامل استان بوشهر میشه. نیروگاه اتمی هم در بوشهر هست. گاز هم در بوشهر است. خجالت نمی کشید با این گزارشات.
  مقصر شما نیستید .مقصر آقای حقیقی هست که هیچ اشاره ای به بوشهر نکردن.