چاپ کد خبر: 117080
4 مرداد 1402

وعده عملی نشده جاده « اقلید به سورمق» ۶ ساله شد

۶ سال از آغاز تعریض جاده اقلید – سورمق گذشته و همچنان مردم اقلید چشم انتظار تکمیل این پروژه هستند.

خبرگزاری فارس : جاده اقلید- سورمق تنها مسیر دسترسی این شهر به بزرگراه شیراز- اصفهان بوده که این راه در مجاورت دو خط ریلی یزد- اقلید و اصفهان- شیراز است.

شهرستان اقلید، نقطه اتصال چهار استان یزد، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و  فارس است و همین مسئله باعث حجم سنگین تردد ها در این جاده شده است.

در کنار این موضوع، عرض کم و دو طرفه بودن این مسیر موجب بروز حوادث ناگوار رانندگی در این جاده می شود.

جاده ای مشهور به جاده مرگ

جاده اقلید-سورمق به عنوان مسیری پر خطر همراه مورد توجه رسانه ها قرار داشته و به گفته رئیس پلیس راه اقلید- یاسوج، در ۶ ماه اخیر ۵ فقره تصادف در این مسیر رخ داده که منجر به فوت ۲ نفر و مصدوم شدن ۲۳ نفر شده است.

رسیدگی به وضعیت نابسامان این جاده همواره جزء مطالبات اصلی مردم شهرستان اقلید بوده، مطالبه ای که سال ۱۳۹۶ طرح تعریض آن شروع شد اما با گذشت ۶ سال از این موضوع همچنان مردم اقلید چشم انتظار بهره برداری از این جاده هستند.

کار کردن‌های مقطعی پیمانکار، تصادفات و مرگ و میرها، طولانی شدن تکمیل پروژه و خطرساز بودن جاده به دلیل نداشتن شانه راه سبب گلایه و اعتراض مردم شهرستان اقلید شده است.

قولی که عملی نشد

رئیس اداره راه و شهرسازی اقلید، مرداد ماه سال گذشته خبر از افتتاح این جاده تا پایان سال را داد اما با توجه به دلایل مختلف این مسیر هنوز تکمیل نشده است و در همین خصوص با ریاست اداره راه و شهرسازی اقلید گفت و گویی داشتیم.

رئیسیان در پاسخ به این سوال که آیا با پیمانکار طرح فسخ قردادی صورت گرفته است، گفت: متاسفانه تاکنون به دلیل مشکلات داخلی پیمانکار، انجام و تکمیل پروژه گاها متوقف یا با تاخیر مواجه شده است.

وی ادامه داد: اقدامات لازم را انجام داده و مکاتباتی را با شرکت مقابل داشته ایم که حتی تا مرحله فسخ قرارداد پیش رفته ایم.

رئیس راه و شهرسازی شهرستان اقلید اظهار داشت: به دلایل مختلفی از جمله زمان بر بودن روند اداری فسخ قرارداد، تشریفات برگزاری مناقصه جدید و همچنین افزایش هزینه تصمیم بر ادامه همکاری با شرکت طرف قرارداد گرفته شد.

رئیسیان در پایان عنوان کرد: با پیگیری های صورت گرفته مقرر شد از هفته آینده اکیپ آسفالت در مسیر مستقر شده و عملیات اجرایی ادامه پیدا کند.

تا بهره برداری از این پروژه مهم پیگیر ماجرا خواهد بود.

گزارش: علیرضا اسفندی

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار