چاپ      کد خبر: 139086
16 فروردین 1403

ویدئو | چشمه زیبای و دیدنی کورسا در شهرستان کهگیلویه

چشمه زیبای ‘کورسا’ یکی از مناطق دیدنی شهرستان کهگیلویه است که آب زلال و سرد از دل تخته سنگ‌ها بیرون می‌آید و گردشگران برای لحظاتی یکی از شاهکار‌های طبیعت را به تماشا می‌نشینند.
چشمه فصلی کورسا در ۱۴ کیلومتری حومه شرق شهر دهدشت واقع شده است.

کورسا نامی است قدیمی بر چشمه‌ای زیبا با آبی زلال و گوارا که از پر آب‌ترین چشمه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود و از دل رشته کوه‌های زاگرس بیرون می‌آید.

این چشمه در میان دو روستای موگرم و تنگه پیرزال واقع شده است و با خارج شدن از شکاف‌های تخته سنگ و جاری شدن در دشت، منظره‌ای زیبا و دل‌انگیزی را به وجود آورده است.

سفره رنگارنگ طبیعت سرسبز کهگیلویه در نوروز ۹۸ این روز‌ها میزبان خیل عظیم گردشگرانی از نقاط مختلف کشور است.در این میان چشمه زلال و پرآب کورسا قطعه‌ای زیبا از طبیعت پیش روی گردشگردان قرار می‌دهد.

برای دیدن این چشمه زیبا باید مزارع سرسبز و زرد رنگ کلزا را در مسیر جاده طولیان – سرفاریاب به تماشا نشست.بعد از عبور از این دشت رنگارنگ ورودی تنگ پیزال جاده باریکی در سمت راست شما را به چشمه شگفت انگیز کورسا هدایت می‌کند.جاده ۲۰۰ متری باریک و پر از چاله و چوله چشمه کورسا هر چند گردشگران را آزرده خاطر می‌کند، ولی دیدن کورسا چشم هر گردشگری را به خود خیره می‌کند.

با دیدن این چشمه آدم احساس می‌کند رودی پرآب از میان مزارع سرسبز روستا به پایین دست هدایت می‌شود.

عضو کانال ما در تلگرام شوید
این چشمه یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد است.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

رضا شنبه , ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲:۲۰

این چشمه بلقیس نیست،
کورسای تنگ پیرزال هست

Fargol پنجشنبه , ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۳

این ویدیو چ ربطی ب چشمه بلقیس داشت اینجا کورساس

آخرین اخبار