• 15 / تیر 1402 / 15:57
  • شناسه خبر : 115966

بنزین را با کارت بانکی دریافت کنید/خداحافظ کارت سوخت

یکی از طرح‌های دولت که پس از سال‌ها معطل بودن وارد مرحله اجرایی شده، توزیع آزمایشی بنزین با کارت بانکی است که پس از گذر از مرحله آزمایشی به طور گسترده اجرایی می‌شود.

ویدیو|بنزین را با کارت بانکی دریافت کنید/خداحافظی با کارت سوخت

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای طرح آزمایشی عرضه سوخت با کارت بانکی در یک پمپ بنزین شهر تهران خبر داد.

به‌گزارش اول فارس، محمد صادقی مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای طرح آزمایشی عرضه سوخت از طریق کارت بانکی در یک جایگاه شهر تهران خبر داد و به ایسنا گفت: در مرحله نخست، این طرح در یک جایگاه به‌صورت پایلوت در شهر تهران اجرایی می‌شود و در صورت آماده بودن بسترها و دریافت مجوزها و انجام مراحل خوداظهاری از سوی افراد، به سمت عرضه بنزین سوپر با کارت مغناطیسی در دیگر جایگاه‌ها خواهیم رفت.

وی با ‌اشاره به این‌که عرضه بنزین سوپر فعلاً از طریق کارت آزاد انجام می‌شود، تأکید کرد: در حوزه توزیع سوخت نرخ اول، بستر ارتباطی ما باید آنلاین (برخط) باشد و اگر برخط نباشد، قطعاً استفاده از کارت بانکی چالش‌برانگیز است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای استفاده از کارت بانکی در توزیع سوخت نیاز به اتصال به شبکه شتاب وجود ندارد و افرادی که کارت بانکی دارند مانند طرح هدفمندی یارانه‌ها یک شماره حساب در دسترس به عنوان کارت سوخت معرفی می‌کنند.

صادقی افزود: سامانه هوشمند سوخت یک شبکه مستقل از سایر سامانه‌ها است که هیچ ارتباطی با پایگاه داده دیگر سامانه‌ها ندارد و فقط از کارت بانکی، برای توزیع سوخت استفاده می‌شود. سامانه هوشمند سوخت مزیت آفلاین بودن را دارد که سایر این کارت‌ها این مزیت را ندارند و هیچ‌کدام از اینها به‌طور کامل جایگزین کارت هوشمند سوخت نخواهد شد.

او تصریح کرد: بسیاری از جایگاه‌های سوخت در نقاط دورافتاده هستند که با توجه به آفلاین بودن سامانه هوشمند سوخت امکان توزیع سوخت در صورت قطعی هم وجود دارد اما با توجه به آنلاین بودن شبکه بانکی، در صورت قطعی، جایگاه‌ غیر عملیاتی می‌شود و به همین دلیل فعلاً تنها توزیع بنزین سوپر از طریق کارت بانکی در دستور قرار گرفته است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، امکان کپی‌برداری از کارت‌های بانکی را از دیگر موانع این طرح اعلام کرد و افزود: این در حالی است که کارت هوشمند سوخت به هیچ‌وجه امکان‌ کپی‌برداری ندارد. با این‌حال توزیع سوخت از طریق کارت بانکی یکی از طرح‌های اولویت‌داری است که در حال پیگیری و پیاده‌‌سازی آن هستیم. کدنویسی این طرح در حال اتمام است و در حال رفع چالش‌های طرح و هماهنگی با دیگر دستگاه‌ها هستیم.

۴۵ کاربرد جالب و مفید خمیردندان در خانه که باید بدانید

برخی خانواده‌ها توان خرید یک مرغ در ماه را هم ندارند

بیشترین نام خانوادگی در ایران و ۱۴ کشور دور و بَرش + عکس

سریعا از مطالب و اخبار اول فارس آگاه شوید

اشاره 1

 ورود به کانال تلگرام 

 ورود به کانال واتساپ 

 ورود به کانال ایتا

 ورود به کانال سروش 

ورود به کانال روبیکا

 ورود به کانال بله 

بیشتر بخوانید:

سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی را چرا نمی دهید؟ رانندگان اسنپ و تپسی منتظرند
واکنش پلیس به بنزین‌پاشی روی زنان ایرانی توسط ۲ جوان افغانی !
هرگز با این اُمید به جایگاه پمپ بنزین نروید !

ثبت دیدگاه

  • رعیت

    تاریخ : ۱۶ - تیر - ۱۴۰۲

    چقدر تیترهای بی معنی و مسخره برای جذب مخاطب می زنید؟؟؟؟ این تیتر با خبر چه سنخیتی دارد؟؟؟ به شعور مخاطب احترام بگذارید.