چاپ کد خبر: 43824
8 بهمن 1399

ویژگی‌های متفاوت خانه‌های چینی با سایر کشور‌های جهان

ویژگی‌های متفاوت خانه‌ها در چین با خانه‌های سایر کشور‌های جهان، کدام‌اند؟

به گزارش اول فارس، چین کشوری پهناور است که تنوع فرهنگی و زبانی بسیاری در آن وجود دارد. به همین دلیل، ممکن است خانه‌های یک سوی این سرزمین با خانه‌های سوی دیگر آن کاملاً متفاوت باشند.

با این حال، ویژگی‌هایی وجود دارند که در خانه‌ همه‌ چینی‌ها می‌توان آن‌ها را دید. این ویژگی‌ها را بدانید.

۱- اجاق‌گازها معمولاً تنها دو شعله دارند

اجاق‌گازها در چین معمولاً به دلیل فضای کم آشپزخانه‌ها بسیار کوچک‌اند. چینی‌ها همزمان چند غذا درست نمی‌کنند، به همین دلیل به شعله‌های بیشتری نیاز ندارند. هیچ فر یا مایکروفری نیز وجود ندارد. البته امکان خرید فر وجود دارد، اما به‌سختی می‌توان جایی برای گذاشتن آن پیدا کرد.

۲- به‌ندرت ماشین ظرفشویی وجود دارد، اما حتماً ضد عفونی کننده‌ ظروف هست

دستگاه ضد عفونی کننده، مانند ماشین ظرفشویی است و معمولاً خارجی‌ها را حیرت زده می‌کند. چینی‌ها نخست ظرف‌ها را با دست می‌شویند، بعد آن‌ها را در این دستگاه می‌گذارند که با پرتو فرابنفش، ظرف‌ها را استرلیزه می‌کند.

۳- یک قفسه‌ باریک چند طبقه در آشپزخانه وجود دارد

این قفسه که پهنای آن تنها به اندازه‌ یک بطری است، جهت نگهداری از چاشنی‌ها استفاده می‌شود. نکته آن است که در پخت غذا‌های چینی از افزودنی‌های بسیاری استفاده می‌شود، مانند سس سویا، انواع عصاره‌های گیاهی، سرکه و غیره. این قفسه‌ باریک، بهترین جا جهت نگهداری این چاشنی‌ها است.

۴- ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی بگذارند

علت این موضوع، ساده است. آشپزخانه‌ها گاهی به قدری کوچک‌اند که یخچال در آن‌ها جا نمی‌شود. در این‌صورت ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی یا دیگر اتاق‌های خانه بگذارند.

۵- در آشپزخانه تنها آب سرد وجود دارد

برای داشتن آب گرم در آشپزخانه باید آبگرمکن نصب کنید، اما نخست این‌که، هر فردی توان مالی خرید آبگرمکن را ندارد و دوم این‌که اگر خانه اجاره‌ای باشد، ممکن است صاحبخانه اجازه نصب آن را ندهد. به همین دلیل، چینی‌ها نه‌تنها ظرف‌ها را با دست می‌شویند، بلکه مجبورند این کار را با آب سرد انجام دهند.

۶- ماشین‌های لباسشویی شکل دیگری دارند

خانه‌های چین ماشین لباسشویی دارند، اما ظاهر و نحوه‌ کار کردن آن‌ها متفاوت است. این ماشین‌های لباسشویی، لباس‌ها را با آب سرد می‌شویند، زیرا هیچ گرمکنی در آن‌ها تعبیه نشده است. با این حال، می‌توانید به صورت دستی به ماشین آب گرم اضافه کنید.

درِ این ماشین‌های لباسشویی از بالا باز می‌شود و دیگ آن‌ها نیز به شکل خاصی می‌چرخد که موجب می‌شود همه‌ لباس‌ها در هم گره بخورند.

۷- از تراس خانه استفاده‌های دیگری می‌شود

چینی‌ها به‌ندرت در تراس خانه وقت می‌گذرانند. آنها از تراس، جهت انبار کردن وسایل مختلف و خشک کردن لباس‌های شسته شده استفاده می‌کنند. گاه ممکن است چند گلدان یا یک قفس پرنده نیز بگذارند، اما به تراس خانه به‌عنوان جایی برای تفریح و استراحت نگاه نمی‌کنند.

۸- هیچ فرشی وجود ندارند

استفاده از فرش و موکت در چین رایج نیست و البته توضیح ساده‌ای نیز برای آن وجود دارد. وقتی کف خانه از جنس کاشی یا چوب باشد، شستن و تمیز کردن آن راحت‌تر است تا فرش که به رسیدگی‌های خاص نیاز دارد. چینی‌ها خانه‌ خود را هر روز تمیز می‌کنند. آنها کف خانه را نه تنها جارو می‌کشند، بلکه می‌شویند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار