چاپ کد خبر: 91709
17 مرداد 1401

پاسخ به چند سوال جنسی مهم و خجالت آور که بد نیست بدانید

حل برخی مسائل و مشکلات جنسی به بهبود روابط و داشتن یک زندگی شاد بسیار کمک می کند، به همین منظور در این مطلب به چند سوال مهم در مورد مشکلات جنسی پاسخ داده می شود.

مسائل سکسی عکس های جنسی

زوج های متاهل چقدر رابطه جنسی دارند؟

ممکن است ایده خوبی نباشد که زندگی جنسی خود را با زوج های دیگر مقایسه کنید. اما جالب است که ببینیم آمارها در مورد این موضوع چه می گویند.

میانگین تعداد دفعاتی که زوج ها رابطه جنسی دارند

‌تحقیقات انجام شده توسط سازمان سنجش اجتماعی(GSS) موارد زیر را نشان می‌دهد:

 • ۷ درصد از بزرگسالان آمریکایی یک یا دو بار در سال گذشته رابطه جنسی داشتند
 • ۱۰ درصد در سال گذشته رابطه جنسی نداشتند
 • ۱۹ درصد دو یا سه بار در ماه رابطه جنسی داشتند
 • ۱۷ درصد یک بار در ماه رابطه جنسی داشتند
 • ۵ درصد چهار بار یا بیشتر در هفته رابطه جنسی داشتند
 • ۱۶ درصد دو یا سه بار در هفته رابطه جنسی داشتند
 • ۲۵ درصد هر هفته رابطه جنسی داشتند

روابط شما احتمالا در بازه ی طبیعی قرار دارد؛ اگر از تعداد دفعات رابطه جنسی در ازدواج خود راضی هستید، این میزان رابطه جنسی برای شما مناسب است. تحقیقات نشان می دهد که افزایش دفعات رابطه جنسی به بیش از یک بار در هفته ممکن است میل و لذت شما را از رابطه جنسی کاهش دهد. این بدان معناست که کیفیت به اندازه کمیت  نقش حیاتی در روابط زوجین دارد.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که هرچه بیشتر به ارگاسم جعلی بپردازید، کمتر در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود صحبت می‌کنیداین به این دلیل است که شما احساس خجالت می کنید و ترجیح می دهید در مورد آن صحبت نکنید. زیرا نگران این امر هستید که ممکن است به شریک زندگی خود آسیب وارد کنید.

تمایل شما برای رابطه جنسی در هر زمان ممکن است همیشه با شریک زندگیتان مطابقت نداشته باشد. راز و رمز روابط شاد می تواند مذاکره کردن زن و مرد باشد. درست مانند بسیاری از زمینه های دیگر در ازدواج، رابطه جنسی و دفعات آن نیز نیاز به سازش دارد؛ اما مطالعات نشان می دهد که تکرار هفتگی برای شاد نگه داشتن ازدواج شما کافی است.

آیا رابطه جنسی باعث افزایش وزن می شود؟

رابطه جنسی باعث افزایش وزن نمی شود، اما عدم تعادل هورمون های جنسی می توانند بر روی وزن تاثیر گذار باشند. اما این عدم تعادل بر روی فعالیت های جنسی شما تاثیری ندارد و به عواملی مانند سن بلوغ، قاعدگی و یائسگی بستگی دارد.

برخی افزایش وزن بعد از ازدواج را با رابطه جنسی در ارتباط می دانند، اما در حقیقت علت افزایش وزن بعد از ازدواج به رابطه جنسی ارتباطی ندارد و به خاطر آسایش و امنیتی است که فرد به دست می آورد. به علاوه افراد مجرد کمتر از افراد متاهل غذا می خورند.

آیا اسپرم واقعا منبع پروتئین محسوب می شود؟

خیر! بر خلاف باور عامه تنها ۵ درصد از مایع منی را پروتئین تشکیل می دهد، سایر ترکیبات آن عبارتند از: قند (فروکتوز و گلوکز)، سدیم، زینک، کلسیم، اسید لاکتیک، منیزیم، پتاسیم و اوره.

باوری که وجود دارد این است که خوردن این مایع مفید است، اما در کنار تمام مواد مغذی موجود در این ماده، خوردن آن توصیه نمی شود، چرا که از طریق این مایع انتقال بیماری ها اتفاق می افتد. به علاو برخی افراد واکنش های حساسیتی به آن نشان می دهند.

آیا ویروس HIV از طریق بوسیدن هم منتقل می شود؟

بله امکان آن وجود دارد! در مورد روش های انتقال ویروس HIV سو تفاهم های زیادی وجود دارد. فقط مایعات خاص بدن، مانند خون، مایع منی، ترشحات واژن، مایع خارج شده از مقعد و شیر مادر، حاوی ویروس HIV هستند. این ویروس از طریق بزاق، عرق، پوست، ادرار یا مدفوع منتقل نمی شود.

بنابراین ارتباط های معمول اجتماعی، مانند بوسیدن گونه، دست دادن، استفاده از لیوان مشترک یا در آغوش گرفتن ویروس HIV را منتقل نمی کند.

اما دقت داشته باشید که در برخی موقعیت های خاص ویروس HIV از طریق بوسیدن هم منتقل می شود. اگر در دهان فرد ناقل ویروس به هر دلیلی خون وجود داشته باشد و شخص مقابل  در دهان خود زخم باز و خونریزی کننده داشته باشد (مانند خونریزی از لثه ها، بریدگی یا تبخال باز) – در این شرایط بوسه طولانی مدت و بوسه ای که بزاق و زبان در فرد با هم برخورد داشته باشند، می تواند منجر به انتقال ویروس شود.
فشار خون بالا چه تاثیری بر نعوظ و رابطه جنسی می گذارد؟

فشار خون بالا می تواند باعث ضخیم شدن یا حتی پاره شدن رگ هاب خونی شود. این امر باعث می شود گردش خون به آلت تناسلی مردان محدود شده و اختلال نعوظ را در پی خواهد داشت. به علاوه برخی داروهایی که برای فشار خون مصرف می کنید اختلال نعوظ را در پی دارند.

اما اینکه فشار خون و اختلالات جنسی در خانم ها چه ارتباطی با هم دارند، هنوز کاملا مشخص نیست. بدن خانم ها بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی بر روی تمایلات جنسی آنها تاثیر می گذارد. اما آنچه مشخص است این است که برای ارگاسم شدن لازم است حجم مناسبی از خون به کلیتوریس و واژن برسد که فشار خون بالا بر روی این مسئله تاثیر می گذارد.

آنچه باید متذکر شویم این است که فشار خون یک بیماری مزمن است که هیچ نشانه ای ندارد و ممکن است بسیاری از ما به آن دچار باشیم در حالیکه خودمان نمی دانیم. لازم است مرتب فشار خون خود را چک کنید.

اندوه بعد از رابطه جنسی یا postcoital dysphoria چیست و چرا بروز می کند؟

برخی افراد بعد از رابطه جنسی احساس ناراحتی یا خشم می کنند. این مشکل postcoital dysphoria یا اندوه بعد از سکس نامیده می شود. علائم این مشکل بعد از اتمام برقراری رابطه جنسی و به ویژه بعد از ارگاسم بروز می کند که عبارتند از: ناراحتی شدید، گریه، خشم و یا عصبانیت شدید. اندوه بعد از سکس در بین مردها شایع تر است، طبق بررسی ها ۳۴ درصد مردها بعد از اتمام سکس احساس ناراحتی یا عصبانیت می کنند در حالیکه خانم ها تنها ۲ درصد این تغییر روحی را تجربه می کنند.
برخی مهم ترین علل این مشکل عبارتند از: ترشح ناگهانی و زیاد برخی هورمون ها که باعث تغییر روحی فرد می شود، مشکلات ارتباطی با شریک جنسی، احساس گناه و تجربه های ناخوشایند جنسی در گذشته.

ارتباط میل جنسی و حس بویایی چیست؟

جالب است بدانید قوی بودن حس بویایی نشان دهنده بالاتر بودن میل جنسی است. بررسی ها نشان داده اند این افراد در روابط جنسی خود موفق تر عمل کرده اند. همچنین خانم هایی که نسبت به بوها حساس تر هستند، ارگاسم بهتری را تجربه می کنند.

البته حس بویایی لزوما با میل جنسی یا عملکرد جنسی فرد ارتباط ندارد، اما نوعی ارتباط مثبت بین حس بویایی قوی و ارگاسم های مکرر وجود دارد.

آیا افراد ممکن است به روابط اعتیاد پیدا کنند؟

بیشتر مردم وقتی در مورد اعتیاد صحبت می کنند، اعتیاد به کافئین یا سیگار را مطرح می کنند، اما می توانید به شریک عاشقانه خود نیز معتاد شوید.

یک رابطه اعتیاد آور را می توان به عنوان رابطه ای توصیف کرد که در آن شما با وسواس به شریک زندگی خود توجه می کنید بدون اینکه به اندازه کافی به خودتان توجه داشته باشید. فردی که در چنین رابطه ای قرار دارد بدون شریک زندگی خود احساس نقص یا ناراحتی می کند.

چه کسی به یک رابطه معتاد می شود؟

اعتیاد به رابطه به این معنی است که شما نمی توانید بدون یک رابطه عاشقانه بهترین خود باشید، حتی اگراین رابطه بهترین حالت را در شما ایجاد نکند.

اغلب افراد مبتلا به این اعتیاد از الگوهای خودآزاری خود آگاه نیستند. یک محرک ناگهانی یا یک دوست ممکن است شما را از این وضعیت آگاه کند.  هنگامی که این اتفاق می افتد، ضروری است که با یک مشاور تماس بگیرید، زیرا روابط اعتیاد آور می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر مستقیم بگذارد

علائم اعتیاد به رابطه چیست؟

در ابتدا، اعتیاد به رابطه می تواند شبیه روابط دیگر و خواسته ها و انتظاراتمان از طرف مقابل باشد. تمایل به نزدیک بودن به شریک زندگی یا تمایل به رابطه جنسی مکرر دلیلی برای نگرانی نیست. با این حال زمانی موقعیت نگران کننده می شود که  فرد رفتارهای زیر را از خود نشان می دهد:

 • عدم امکان ترک رابطه حتی زمانی که  آسیب می بیند یا به بن بست می خورد
 • به سرعت به یک رابطه جدید متعهد  می شود
 • داشتن احساس وحشت و استرس هنگام فکر کردن در مورد پایان دادن به رابطه
 • ناتوانی در نداشتن رابطه
 • نداشتن زندگی خصوصی و شخصی خارج ازرابطه
 • بیش از حد نیازمند و وابسته بودن
 • به جای دیدن عیوب شریک، فرد خودش را سرزنش می کند
 • احساس بی مهری، اضطراب یا افسردگی
 • رفتار اجباری برای نزدیک نگه داشتن شریک زندگی و جلب محبت او

آیا درمانی برای اعتیاد به رابطه وجود دارد؟

افرادی که در محیط‌هایی بزرگ شده اند که محبت کافی از خانواده و از اطرافیان دیده اند، کمتر در روابط ناسالم قرار می‌گیرند زیرا عشق را با احساس امنیت و راحتی مرتبط می‌دانند.

از سوی دیگر، افرادی که در محیط های نادیده گرفته شده بزرگ می شوند، اغلب برای رهایی از روابط بد یا سمی تلاش می کنند، زیرا این احساس دائمی اضطراب را یک هنجار می دانند.

بهبودی از اعتیاد به رابطه می تواند دشوار باشد. اگر رفتار شما به دلیل ترومای حل نشده باشد، ممکن است خودتان به سختی جلوی آن را بگیرید. بنابراین، گاهی اوقات صحبت با یک درمانگر و مشاور ضروری است.

مشاور مشکل اساسی را شناسایی کرده و به الگوهای فکری شما می پردازد. سپس، آنها با تعیین مرزها به شما کمک می کنند تا روابط سالم تری ایجاد کنید.

علت کم شدن میل جنسی چیست؟

برخی عادت های روزمره ما بدون اینکه متوجه شویم بر روی تمام عملکردهایمان تاثیر می گذارند. اگر میل جنسی شما کم شده حتما به برخی از این عادت ها دقت کنید، اینها عواملی هستند که باعث کاهش میل جنسی شما می شوند:

 • فست فود زیاد می خورید، فست فودها چربی های مضر زیادی در خود دارند.
 • نمک زیاد مصرف می کنید؛ نمک باعث بالا رفتن فشار خون میشه و فشار خون هم اختلالات نعوظ و ارگاسم به دنبال داره
 • استرس دارید، استرس یکی از مهم ترین عواملی است که باعث کاهش میل جنسی میشه
 • سعی نمی کنید تنوعی در روابط خود ایجاد کنید
 •  در مورد مشکلاتتان صحبت نمی کنید
 •  حس بدی نسبت به بدن و اندام خود دارید و زیبایی های خود را نمی بینید
 •  الکل بیش از حد مصرف می کنید
 •  شب ها خواب کافی ندارید
 •  وزن تان زیاد شده است
 •  یا اینکه سیگار می کشید

بزرگترین اشتباهات مردان در رابطه جنسی که زنان را ناامید می کند چیست؟

بزرگترین اشتباهات مردان در رابطه جنسی که مبنای علمی دارد و بررسی های انجام شده نشان داده اند:

 •  اهمیت ندادن یا کم اهمیت دادن به عشق بازی قبل از رابطه
 •  سوال پرسیدن دائم مرد از زن در هنگام رابطه (پرسش در مورد اینکه به ارگاسم رسیده یا خیر)
 • مقایسه زن با بازیگران فیلم ها یا حتی بازیگران پورن و تقاضاهای غیر منطقی
 • خشونت بیش از حد
 • خوابیدن بلافاصله بعد از رابطه

توصیه می شود آقایان به خانم ها اجازه دهند حس و نیاز خود را به راحتی بیان کنند، بیان نیاز به معنای فاسد بودن خانم نیست، به علاوه زن و مرد بهتر است در مورد نیازهای خود با هم صحبت کنند، اما نه در زمان برقراری رابطه جنسی. در حین رابطه بهتر است از اتفاقی که می افتد لذت ببرند و در زمانی به غیر از آن در مورد خواسته های خود بگویند.منبع “سلامت نیوز ”

گروه واتساپ اول فارس

نظر 1

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

مهدی سه شنبه , ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۴:۲۳

چرا نظرات را پخش نمیکنید، منظور اینه که نظرات کاربران قابل بعد از کنترل محتوا قابل نمایش برای همه باشد.
دوم اینکه انتخاب موضوع خجالت آور اصلا نه کار درستی ونه گزینه مناسبی برای این نوشتار است واینها بر میگرده به سیاست رسانه ای برای جلب توجه مخاطب.

آخرین اخبار