چاپ کد خبر: 123451
18 مهر 1402

شرایط پرداخت وام قرض‌الحسنه ضروری ۳۰۰ تا ۷۵۰ میلیونی با اقساط ۶۰ ماهه

با تصویب شورای پول و اعتبار، سقف فردی وام قرض‌الحسنه ضروری برای اشخاص حقیقی و حقوقی افزایش یافت.

وام و  تسهیلات قرض‌الحسنه
شورای پول و اعتبار در یکهزار و سیصد و شصت و هشتمین جلسه خود به منظور کمک به تجهیز منابع قرض الحسنه و تنوع بخشی به تسهیلات قابل پرداخت از سوی شبکه بانکی بابت نیاز‌های ضروری و ترویج فرهنگ سپرده گذاری از سوی اقشار مختلف جامعه، سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ضروری با سپرده گذاری را برای اشخاص حقیقی ۳ میلیارد ریال تعیین کرد.

براساس این مصوبه سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه بدون سپرده گذاری نزد بانک عامل نیز مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شد. همچنین مبلغ سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه برای شرکت‌های حقوقی با سپرده گذاری برای تامین مالی کسب و کار‌های خرد و دانش بنیان نیز مبلغ ۷.۵ میلیارد ریال تعیین شد. گفتنی است مدت بازپرداخت این تسهیلات بنا به درخواست متقاضی حداکثر ۶۰ ماهه خواهد بود.

شورای پول و اعتبار در جلسه عصر امروز خود همچنین به منظور تسهیل گری در شرایط اخذ تسهیلات توسط شرکت‌های دارویی از شبکه بانکی و تامین نقدینگی مورد نیاز این شرکت‌ها مقرر کرد، تا سقف اعتباری مقرر در آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان به ۴۰ درصد سرمایه پایه بانک‌ها افزایش یابد همچنین پرداخت تسهیلات به این شرکت‌ها محدودیت‌های مربوط به سرمایه پایه منفی برخی از بانک‌های عامل مستثنی شد.

 

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ